Co to jest anime

Co to jest anime

Anime jest coraz bardziej popularne w naszym kraju, szczególnie wśród młodzieży. W Japonii są to filmy oraz seriale animowane, obojętnie jakiego pochodzenia. Poza Japonią natomiast, anime są to wszystkie filmy animowane.
Animacje japońskie wyróżniają się ogromną różnorodnością stylów i kierowane są do różnych odbiorców. Do kobiet i mężczyzn, w każdym wieku i o różnych poglądach. W anime charakterystyczny jest styl rysowania. Najbardziej wyróżniają się postaci, które mają duże oczy w porównaniu do całej głowy.
Tematyka poruszana w tych filmach i serialach jest również bardzo różnorodna. Właściwie tyle ile gatunków w kinie aktorskim, tyle samo jest gatunków anime. Każdy z gatunków posiada swoje charakterystyczne cechy, które często się mieszają, ponieważ zazwyczaj takie seriale łączą sobie kilka elementów, na przykład elementy filmu przygodowego i fantasy.
W anime bardzo ważna jest muzyka. Przed każdym odcinkiem serialu jest tak zwany opening z piosenką specjalnie nagraną na potrzeby danego serialu. Zazwyczaj piosenka jest tak skomponowana, aby odpowiednio wprowadziła w nastrój całego filmu. W trakcie fabuły są też wykorzystywane tła muzyczne. Podobnie jak w filmach, tak i w anime są one po to, by podkreślić dany nastrój i nadać tempa akcji w filmie.

Dodaj komentarz