Polskie seriale

Polskie seriale

Polskie seriale już mają dość długa historię. Można sobie przypomnieć jeszcze czarno-białą Wojnę Domową, albo później emitowanego Czterdziestolatka. Były to seriale o przyjemnym poczuciu humoru.

Obecnie możemy wyróżnić takie, które trwają już od wielu lat oraz takie, które są emitowane wyłącznie przez jeden lub kilka sezonów. Chyba każdy kojarzy dwa obecnie najdłużej emitowane seriale, w których grają polscy aktorzy. Jest to Klan oraz Na Dobre i Na Złe. W Klanie od lat grają Ci sami aktorzy, choć doszło już do kilku podmian, ze względu że niektórzy zrezygnowali już ze współpracy z producentem. Natomiast w serialu Na Dobre i Na Złe doszło do prawie całkowitej wymiany obsady.

Kolejnym serialem, który ma już swoją historię i opowiada o rodzie Mostowiaków, jest M jak Miłość. Serial nadal cieszy się bardzo dużą popularnością. Jeśli chodzi o krótkie emisje, to specjalistą w tej dziedzinie jest Polsat oraz TVN. Tutaj można wymienić chociażby takie seriale jak Brzydula, Prosto Serce, czy też Julia. Niedawno wszystkie swoje sezony zostały zakończone odcinkiem finałowym w serialu Przepis na Życie. Dziewczyny i nieco starsze panie, z niecierpliwością na pewno czekają na powrót na antenę serialu Przyjaciółki. Niestety ze względu na ciąże kilku głównych aktorek, emisja została na pewien czas przerwana, ale na szczęście ma się pojawić nowy sezon.