Gliniarz i prokurator

Dziś zarówno polskie, jak i zagraniczne seriale kryminalne są bardzo popularne i widz może wybierać w nich jak w ulęgałkach. Był jednak czas, kiedy Polacy przyzwyczajeni jedynie do przygód porucznika Borewicza z „007 Zgłoś się!”, z zapartym tchem śledzili losy kilku innych policjantów, prokuratorów czy prawników. Seriale kryminalne czy prawnicze nie stroniły od humoru, żartów czy komicznych sytuacji, mimo tego że opowiadały o tematach trudnych.

„GLINIARZ I PROKURATOR”

Pierwszym tak niezwykle popularnym serialem był „Gliniarz i prokurator” znany pod angielskojęzycznym tytułem „ Jake and the Fatman”.  Odgrywający główne role William Conrad oraz Joe Penny, stworzyli na ekranie nietuzinkowy tandem dwóch całkowicie różnych osobowości.  Prokurator McCabe był starszym, zrzędliwym stróżem prawa, z inteligentnym i nieco złośliwym poczuciem humoru. Na ekranie towarzyszył mu ukochany pies rasy buldog, którego wyraz pyska nader jasno przypominał nieustanny wyraz twarzy samego właściciela. Super przystojny gliniarz – Jake Styles miał wygląd oraz kreatywne pomysły.

Serial kręcono w latach 1987 – 1992. W sumie doczekał się aż pięciu sezonów. Akcja serialu toczył się na przemian w Los Angeles i na Hawajach. Aktorzy nakręcili aż 106 odcinków.