Jakie właściwości ma imbir

Jakie właściwości ma imbir

Imbir to przyprawa niezastąpiona przede wszystkim w kuchni azjatyckiej, aczkolwiek furorę zrobił na całym świecie. Nie tylko jako przyprawa, ale również jako lekarstwo.
Należy do najstarszych uprawowych przypraw. Jest dostępny w wersji mielonej, jak również w korzeniach. Druga opcja jest o wiele bardziej bogata w swoje właściwości.
Imbir ułatwia trawienie. Ma działanie żółciopędne, zapobiega mdłością i działa rozkurczowo. Wskazany jest dla osób które cierpią na podwyższony cholesterol, ponieważ chroni przed zakrzepami. Łagodzi też bóle miesiączkowe i działa przeciwzapalnie. W krajach azjatyckich jest uznawany za afrodyzjak. Imbir jest dość ostrą przyprawą, dlatego powinny go unikać kobiety w ciąży i karmiące, oraz osoby które miewają problemy z wrzodami na żołądku.
Jest doskonały do tłustych mięs. Kiedy dodaje się imbir, powinno się rezygnować z wszelkich ziół, ponieważ ich smaki nie współgrają ze sobą. Dobrze komponuje się natomiast z zielem angielskim, liśćmi laurowymi, gałką muszkatołową oraz pieprzem. Kandyzowany imbir który moczony jest w sosie sojowym jest dobrym dodatkiem do sushi. Mielony natomiast aromatyzuje herbaty, ciasta i pieczone jabłka. Korzenie imbiru powinno się przechowywać owinięte w papierowy ręcznik w lodówce, nie dłużej niż przez miesiąc.

Dodaj komentarz