Dynastia

Na całym świecie znajdziemy takie produkcje, których widownia jest przede wszystkim kobieca. Kobiety przezywają losy głównych bohaterek, a potem… czeszą się, ubierają, a nawet mówią jak one!

„DYNASTIA”

Na początku lat dziewięćdziesiątych taką kulturotwórczą, socjologiczną rolę pełniła „Dynastia”. Serial z kuźni hitów – amerykańskiej stacji NBC – podbijał serca widzów pomiędzy 1981 a 1989 rokiem. To najbardziej znana amerykańska soap opera, którą polscy widzowie ujrzeli dopiero na początku lat dziewięćdziesiątych.

Bohaterami „Dynastii” są żyjący w bogactwie i luksusach Carringtonowie. Głową rodziny jest mądry i wielkoduszny Blake a towarzyszy mu piękna i wrażliwa druga żona Krystle. Na drodze do ich szczęścia staje wielu niegodziwców. Nie oszczędza ich też potomstwo Blake’a z pierwszego małżeństwa – córka Fallon czy syn Steven. Najbardziej pikantną postacią jest była żona potentata, która wraca po latach by odebrać mu majątek, a więc Alexis – kobieta demoniczna, fatalna i okrutna.

Kobiety czesały się i ubierały tak jak Kristle i Alexis. Pisma kobiece pełne były psychotestów, w których trzeba było zadać sobie pytanie: „ Czy jestem bardziej jak Alexis czy bardziej jak Kristle”.