Magda M.

„MAGDA M.”

W kontraście do brutalnej przemocy z „Ekstradycji” pozostał inny polski serial, typowo prawniczy z dodatkowym wątkiem miłosnym. Najpopularniejszy serial ostatnich lat, czyli „Magda M.” opowiada o losach trzydziestoletniej prowincjuszki – Magdy Miłowicz, która robi karierę w warszawskiej kancelarii prawnej. Dodatkowo wikła się w skomplikowany układ sercowy z byłym mężem swojej byłej klientki czyli Piotrem Korzeckim.

Serial uwielbiały kobiety. Polska „Magda M.” miała być swojską, nadwiślańską wersją „Ally McBeal”, która w latach dziewięćdziesiątych robiła furorę w amerykańskiej TV.  „Magda M.” miała cztery serie, w tym ostatnią nakręconą niemal na fali popularności serialu. Powstało 55 odcinków.

W roku 2007 serial otrzymał „Telekamerę”.

Jeden z najbardziej kobiecych seriali ostatnich lat w polskiej TV.  Mowa o nieco podobnej w charakterze do „Ally McBeal”, „Magdzie M.” Mamy tutaj także urodziwą i elokwentną młoda kobietę po trzydziestce. Kompetentna prawniczka ma oczywiście mnóstwo zawirowań sercowych, zwłaszcza w związku z Pawłem Korzeckim – serialową parę odgrywają hiperpopularni: Joanna Brodzik i Paweł Małaszyński. Trzy kolejne serie i dokręcona czwarta, dały polskim kobietom w sumie 55 odcinków przygód dzielnej warszawskiej prawniczki.  Serial zakończono w 2010 roku.