Star Trek

Każdy chłopiec, tak samo jak i każdy dorosły mężczyzna, ma swój ulubiony serial, z którego bohaterami przeżywa nieoczekiwane i niezwykłe przygody.

„STAR TREK”

W drugiej połowie dwudziestego wieku masową chłopięco-męską wyobraźnię zdominowały przygody kolejnych załóg „Star Treka”. W produkcji tej nie brakowało scen batalistycznych i niezwykłych efektów specjalnych.

Pierwsza seria powstała w 1966 roku i doliczyła się jedynie trzech sezonów. Zamknięto jej produkcję z uwagi na słabą oglądalność. Niemniej „Star Trek” doczekał się kilku powtórek w stacjach telewizyjnych i dopiero wtedy narodziła się jego sława. Na pokładzie kosmicznego promu Enterprise gościli przedstawiciele różnych ras i planet. Serial rozliczał się z uprzedzeniami,  tak żywymi w Ameryce lat sześćdziesiątych.

Na bazie popularności tej wielokrotnie powtarzanej serii w latach osiemdziesiątych nakręcono „Star Trek: The Next Generation”, w dziewięćdziesiątych „Star Trek : Deep Space Nine”, a potem kolejne serie, takie jak: „Voyager” czy „Enterprise”. W każdej z nich załoga promu Zjednoczonej Federacji Planet miała odwagę zmierzać się z coraz to nowszym kosmicznym wrogiem.