Jakie wybrać pieczywo

Jakie wybrać pieczywo

W piekarniach i sklepach możemy znaleźć naprawdę ogromną ilość przeróżnego rodzaju pieczywa. Czasem nie wiemy, co powinniśmy wybrać i decydujemy się na pierwszy lepszy bochenek. Tymczasem pieczywo jest jedną z podstawowych składowych naszej diety i warto zastanowić się nad tym, co kupujemy.

Przede wszystkim mając do wyboru chleb i bułki powinniśmy się zdecydować na drugą opcję. Obecnie do wszystkich bułek dodawane są ogromne ilości cukru i chemicznych spulchniaczy, których nie znajdziemy w chlebie lub jest ich w nim znacznie mniej.

W przypadku chleba ważne jest to czy jest to bochenek zapakowany w torebkę plastikową czy nie. Te, które są pakowane są tzw. pieczywem o przedłużonym terminie ważności. Możliwe jest to oczywiście dzięki dodatkowi konserwantów. Zdecydujmy się więc na cały bochenek (oczywiście, może on być krojony w piekarni, na naszych oczach).  Jeżeli kupujmy pieczywo w dużych sklepach rozglądnijmy się po pólkach i przeczytajmy etykietę w poszukiwaniu informacji o tym, czy przypadkiem nie jest ono wyprodukowane z ciasta głęboko mrożonego. Jeśli tak jest, zrezygnujmy z takiego zakupu.

Jeśli nie mamy żadnych przeciwwskazań zdrowotnych wybierzmy pieczywo wyprodukowane z mąki pełnoziarnistej. Zawiera ona bowiem duże ilości błonnika i witamin z grupy B (odpowiednio – zdrowie układu pokarmowego i nerwowego).

Wybierzmy również chleb, który jest produkowany na zakwasie, zamiast tego wypieczonego przy pomocy drożdży.

Dodaj komentarz