XIX-wieczny zestaw do polowania na wampiry

Ten XIX-wieczny zestaw do polowania na wampiry może być Twój za około 4000 USD.

Osobliwe pudełko zawiera szereg narzędzi uważanych za skuteczne w odpieraniu zła, w tym puste butelki po miksturach, fiolkę z zębami rekinów, Biblię i pistolet.

Brytyjski dom aukcyjny wystawił na sprzedaż niezwykły zabytek: XIX-wieczny zestaw do zabijania wampirów.

Nigdy nie można być nadmiernie przygotowanym, a to idzie podwójnie, jeśli chodzi o przetrwanie apokalipsy wampirów .

Według BBC , członkowie społeczeństwa zainteresowani zostaniem pogromcami wampirów będą wkrótce mogli kupić XIX-wieczny „zestaw do zabijania wampirów” w Hansons Auctioneers w Derbyshire w Anglii.

Jedno spojrzenie na ten zestaw narzędzi do zabijania wampirów i od razu wiesz, że pochodzi z minionej epoki. Zestaw jest umieszczony w gotyckim drewnianym pudełku z różową jedwabną wyściółką i zawiera szereg gotowych do zabójstwa przedmiotów, w szczególności puste butelki na mikstury, trzy krucyfiksy, różaniec, dwie pary szczypiec, fiolkę z zębami rekina, Biblia i pistolet.

Ale początki zestawu do zabijania wampirów są nieco niejasne, według jego obecnego właściciela, który po trzech latach wystawia antyk na aukcję.

„Kupiłem go na dużym targu antyków w Newark-on-Trent” – przyznał właściciel, który chciał zachować anonimowość. „Mam go w swojej kolekcji już od trzech lat… Niewiele wiem o jego historii”.

Zestaw do zabijania wampirów jest wyłożony różowym jedwabiem i zawiera osiem przegródek.

Być może można się zastanawiać, dlaczego właśnie ta osoba zdecydowała się na zakup szczególnego przedmiotu. Czy szukali światła księżycowego podczas cmentarnej zmiany?

„Uwielbiałem wygląd gotyckiego pudełka, a kiedy je otworzyłem, po prostu musiałem je mieć” – wyjaśnił właściciel. „Pomyślałem, że to takie interesujące – świetny fragment do rozmowy”.

Nawet jeśli nie wierzysz w pomysł zabijania krwiożerczych stworzeń, kunszt wykonania drewnianego pudełka z pewnością przyciąga wzrok. Wewnątrz wieczko pudełka znajduje się emaliowany obraz zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i rzeźba z kości słoniowej wilka w szacie z kapturem i trzymającego różaniec.

Ze względu na tajemnicze tło trudno jest dokładnie określić, ile lat ma ten zestaw do zabijania wampirów, ale są pewne wskazówki. Biblia w ośmiokomorowym pudełku to wydanie Nowego Testamentu z 1842 roku. Ma nawet napis od poprzedniego właściciela, kogoś o imieniu Isabella Swarbrick, która w wolnym czasie mogła zabijać wampiry lub nie.

Inne podobne zestawy pogromców zostały odkryte w ostatnich latach, ale w dużej mierze okazały się podróbkami. Wiele z nich zostało zmontowanych w późniejszych dziesięcioleciach przy użyciu przedmiotów z epoki wiktoriańskiej dla pozoru autentyczności.

Pomimo wątpliwego pochodzenia wielu zestawów do zabijania wampirów pozostaje prawdą, że historie o wampirach były kiedyś uważane za fakt.

„Zadanie zabicia wampira było niezwykle poważne” – powiedział licytator Charles Hanson o trendach wampirów z początku wieku. „Przedmioty o znaczeniu religijnym, takie jak krucyfiksy i Biblie, miały odstraszać te potwory, stąd ich silna obecność w znalezionym przez nas zestawie”.

Takie miejskie legendy były często podsycane opowieściami o niewiarygodnie okrutnych postaciach, takich jak Wład IV Palownik który uważany jest za inspirację legendy o Draculi, oraz niezrozumienie przez społeczeństwo pewnych chorób, które, jak przypuszczano, spowodowały siły nadprzyrodzone.

Hanson zauważył również wpływ popkultury na historyczną fascynację publiczności wampirami, będąc konsekwentną obecnością w telewizji i mediach od ponad wieku, od klasycznego Draculi Brama Stokera z 1897 roku po nowoczesne programy telewizyjne, takie jak komedia FX What We Do in the Shadows .

Oferty na zestaw do zabijania wampirów – przedmiot „nadprzyrodzonego zainteresowania”, jak opisano na stronie internetowej domu aukcyjnego – będą przyjmowane począwszy od 21 lipca 2020 r. Oczekuje się, że sam zestaw antyków będzie kosztował ponad 3000 funtów brytyjskich lub prawie 4000 USD .

Cóż, nikt nie powiedział, że zabijanie wampirów jest tanie.