Jak zablokować reklamy sms od operatora sieci?

Jak zablokować reklamy sms od operatora sieci? Jak zablokować numer telefonu? Co zrobić z telefonami z nękającymi ofertami?

Prawie każdy kto ma telefon dostaje nawet kilka ofert reklamowych w tygodniu od swojego operatora, jeśli zaczęły Cię denerwować te reklamy sms i chciałbyś je wyłączyć albo zablokować to mam kilka porad dla różnych operatorów sieci:

Jak zablokować reklamy sms od operatora sieci Play?

  • Play wysłać wiadomość o treści STOP SPAM na numer 252, dzięki której zostaną zablokowane SMS-y przychodzące z numerów skróconych zaczynających się od cyfr 7, 8, 9.

Jak zablokować reklamy sms od operatora sieci Orange?

  • Orange wypełnić dostępny na stronie internetowej formularz, podając numer telefonu, na który otrzymujemy wiadomości SMS oraz numer telefonu, z którego są wysyłane. Możliwe jest również dokonanie blokady wysyłania płatnych SMS-ów Premium z poziomu konta klienta.

Jak zablokować reklamy sms od operatora sieci Plus?

  • Plus – SimPlus skontaktować się z biurem obsługi klienta, które po podaniu numeru telefonu zablokuje otrzymywanie od niego wiadomości. Możliwe jest również wysłanie darmowego SMS-a na numer 8000 o treści SPRZECIW. Jednak w ten sposób zostaną zablokowane tylko wiadomości marketingowe przesyłanie przez sieć Plus a nie firmy zewnętrzne.

Jak zablokować reklamy sms od operatora sieci T-Mobile?

  • T-Mobile skontaktować się z biurem obsługi klienta i prosić o aktywację blokady lub wykonać ją samodzielnie w panelu klienta.

 

Natomiast w przypadku prenumerat, czyli SMS-ów informujących np. o prognozie pogody (za które po bezpłatnej aktywacji pobierane są opłaty) również wyłącznie takiej usługi może nastąpić poprzez operatora. W przypadku sieci:

  • Play wszystkie uruchomione prenumeraty można wyłączyć wysyłając SMS o treści KONIEC lub STOP na numer 6000.
  • Orange subskrypcję odwołamy wysyłając SMS-a o treści STOP na numer, z którego otrzymywane są powiadomienia lub za pomocą formularza dostępnego na stronie operatora, podając numer telefonu, na który przychodzą niechciane wiadomości SMS oraz numer telefonu, z którego są wysyłane lub poprzez internetowy profil klienta.
  • Plus prenumerata zakończymy wysyłając na bezpłatny numer 2601 SMS-a o treści LIMIT MT 0.
  • T-Mobile takie zlecenie można złożyć telefonicznie lub logując się do swojego panelu klienta.

Co zrobić z telefonami z nękającymi ofertami?

Często dzwonią do nas osoby z niechcianymi ofertami i próbują nam wcisnąć promocje czy usługi na siłę.

Jak zablokować połączenia i sms z danego numeru

Jeśli mamy połączenia za darmo to można sprawdzić taki numer telefonu wpisując go w google i jeśli znajdziemy dużo opinii innych ludzi o nękających telefonach z tego numeru, to możemy zrobić mały kawał.  Jeśli mamy dwa takie nękające nas numery telefonu to możemy je przekierować na siebie w telefonie. Kiedy do nas zadzwoni ktoś z niechcianą ofertą  to telefon przekieruje na drugi numer niechcianego abonenta. I można tak zrobić odwrotnie. Niech sobie składają oferty między sobą – mały żarcik.

Przekierowanie numeru telefonu – film

Podejrzane wiadomości w SMS

Podejrzane wiadomości np. z dopłatą do paczki, wymuszaniem zapłaty można zgłaszać do CSIRT NASK pod numer 799448084. Wystarczy skorzystać z opcji „Udostępnij” lub „Przekaż”, i przesłać podejrzaną wiadomość na podany numer. Odpowiednie służby już się tym zajmą.

Jedna myśl w temacie “Jak zablokować reklamy sms od operatora sieci?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.