Czy można studiować weterynarię w Krakowie

Czy można studiować weterynarię w Krakowie Weterynaria w Krakowie Studiować weterynarię można aktualnie w kilku polskich miastach: we Wrocławiu, w Warszawie, Olsztynie, Lublinie, Poznaniu oraz w Krakowie. Jest więc 6 ośrodków, gdzie na chętnych czekają studia weterynaryjne. Progi na weterynarię nie są wcale takie wysokie. Wystarczy 150 punktów z matury rozszerzonej z chemii oraz z … Czytaj dalej Czy można studiować weterynarię w Krakowie

Czy można studiować weterynarię w Krakowie

Weterynaria w Krakowie

Studiować weterynarię można aktualnie w kilku polskich miastach: we Wrocławiu, w Warszawie, Olsztynie, Lublinie, Poznaniu oraz w Krakowie. Jest więc 6 ośrodków, gdzie na chętnych czekają studia weterynaryjne. Progi na weterynarię nie są wcale takie wysokie. Wystarczy 150 punktów z matury rozszerzonej z chemii oraz z biologii, by się dostać. W Krakowie brany jest też pod uwagę język angielski. W Krakowie nie ma osobnego wydziału dla weterynarii, a studia prowadzone są przez Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Rolniczego. Absolwenci tego kierunku otrzymują tytuł lekarza weterynarii i mogą spokojnie szukać pracy w swoim zawodzie nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Są to studia nowe w Krakowie. Obecnie weterynaria będzie świętować swój trzeci rok. Już za 3,5 roku pojawią się pierwsi absolwenci tego kierunku. Wszyscy są ciekawi tego, jak będą oni przygotowani do pracy w weterynarii. Mimo wszystko ośrodki UJ i UR są bardzo dobrze zaopatrzone i zajęcia trwają zgodnie z planem. Jak na razie kliniki nie są wybudowane, co nie znaczy, że się nie pojawią. W tym roku zajęcia kliniczne będą odbywać się w krakowskich klinikach lub będą to zajęcia wyjazdowe do Puław. Wszystko okaże się w trakcie trwania tego roku akademickiego. Studia na pewno są godne polecenia.

Dodaj komentarz