Kontakt

Kontakt Stowarzyszenie Edukacja Demokratyczna w Krakowie. Zapraszamy do kontaktu z nami: FAQ:  Czy dzieci w szkole demokratycznej zdają egzaminy, jak dzieci w edukacji domowej? Dzieci uczące się w szkole demokratycznej w Polsce są w świetle prawa dziećmi w edukacji domowej. Nasi uczniowie egzaminy z podstawy programowej zdają w szkole wskazanej przez nas. Współpracujemy w tej … Czytaj dalej Kontakt

Kontakt

Stowarzyszenie Edukacja Demokratyczna w Krakowie. Zapraszamy do kontaktu z nami:

FAQ: 

Czy dzieci w szkole demokratycznej zdają egzaminy, jak dzieci w edukacji domowej?

Dzieci uczące się w szkole demokratycznej w Polsce są w świetle prawa dziećmi w edukacji domowej. Nasi uczniowie egzaminy z podstawy programowej zdają w szkole wskazanej przez nas. Współpracujemy w tej sprawie ze Szkołą Kangurową w Krakowie i ze społecznym gimnazjum w Zabierzowie. W szczególnych przypadkach także z innymi szkołami, na przykład z warszawskim Salomonem.

Gdzie mieści się szkoła?

Nasza szkoła mieści się w starym domu z ogrodem przy ulicy Zielnej na Starych Dębnikach w Krakowie.

Jak wygląda wyżywienie?

Korzystamy z cateringu. Codziennie przyjeżdżają do nas zbilansowane posiłki z ekologicznych składników. Dostępna jest wersja mięsna, wegetariańska i wegańska. Dzieci same decydują o tym, czy jedzą, co jedzą – i ile. Często same kupują sobie przekąski w pobliskim sklepie.

Ile kosztuje szkoła?

Proponowane miesięczne czesne to 850 zł. W uzasadnionych przypadkach podlega ono negocjacjom. W roku szkolnym 2015/2016 do kosztów czesnego należy doliczyć koszty wyżywienia (ok. 200 zł./mies.)

Jak wygląda dzień w szkole?

Uczymy się i spędzamy czas w szkole na zasadach ustalanych wspólnie przez dzieci i mentorów. Generalnie dzieci robią, co chcą, wiele z nich po prostu odpoczywa po przejściach w szkołach systemowych, a my obserwujemy, towarzyszymy i kiedy trzeba podsuwamy jakieś pomysły. Mamy zebrania społeczności szkolnej.

Ile dzieci uczy się w szkole?

Uczy się u nas w tej chwili 12 uczniów w wieku od 6 do 15 lat. Większość z nich to dzieci starsze. W kolejnym roku szkolnym chcielibyśmy zaprosić do szkoły więcej dzieci młodszych, zaczynających przygodę ze szkołą.