Z czego słynie Edyta Górniak

Z czego słynie Edyta Górniak

Edyta Górniak

Są tacy artyści w Polsce, których powinno się cenić, szanować, a przede wszystkim chwalić się nimi na całym świecie. Właśnie do grona takich artystów należy Edyta Górniak. Sama o sobie mówi, że nie jest celebrytką i niejednokrotnie przerywała wywiady, kiedy tylko ktoś ją tak nazywał. Unika podawania prasie szczegółów ze swojego życia, chyba że uzna to za stosowne. Nie jest jednak gwiazdą skandali, ale gwiazdą estrady i to właśnie jej niesamowity głos przyniósł jej ogromną karierę nie tylko w Polsce, ale i w Europie (głównie w latach 90.).

Wszystko zaczęło się od musicalu Metro pod kierownictwem Józefowicza, w którym Edyta grała jedną z głównych ról. Po musicalu Metro przyszedł czas na konkurs Eurowizji. Był to pierwszy występ Polski w tym konkursie. Edyta startowała w Berlinie, gdzie zajęła 2. miejsce i od tego czasu jest to jedyne tak wysokie wyróżnienie na Eurowizji. Od tamtego momentu Edyta stała się bardzo popularna. Wydała kilka płyt. Najlepiej sprzedawały się płyty: Dotyk, Perła, EKG.

W roku 2012 Edyta wydała płytę MY, która nie przypomina wcześniejszych. Znacznie więcej w niej elektronicznych brzmień. Tak też zapowiada się kolejna płyta, której premiera ma odbyć się tej jesieni. Od jutra Edytę można oglądać na antenie telewizyjnej 2 w roli jurora w programie The Voice of Poland.