Jaki profil w liceum wybrać

Jaki profil w liceum wybrać Profil w liceum Dzisiaj szkoły prześcigają się w pomysłach na to, jak przyciągnąć do siebie zainteresowanych przyszłych uczniów. Powstają liczne profile, które są niemalże oblegane przez uczniów. Czasem jednak takie profile wcale nie przynoszą żadnej korzyści, ale robią mętlik w głowie. Po pierwsze, przed wyborem konkretnego profilu w liceum gimnazjalista … Czytaj dalej Jaki profil w liceum wybrać

Jaki profil w liceum wybrać

Profil w liceum

Dzisiaj szkoły prześcigają się w pomysłach na to, jak przyciągnąć do siebie zainteresowanych przyszłych uczniów. Powstają liczne profile, które są niemalże oblegane przez uczniów. Czasem jednak takie profile wcale nie przynoszą żadnej korzyści, ale robią mętlik w głowie. Po pierwsze, przed wyborem konkretnego profilu w liceum gimnazjalista musi zastanowić się nad tym, co dokładnie chce robić w przyszłości. Wiadomo, że nie każdy jest w tym wieku ukierunkowany na konkretny zawód, ale większość osób już wie, że chce pracować w zawodzie medycznym, artystycznym, humanistycznym, z maszynami, w usługach i handlu itd.. Taka wiedza naprawdę sporo pomaga. Są zawody, które możemy dostać po technikum czy szkole zawodowej np. fryzjerstwo i nie wymagają studiowania.

Przykład będzie bardzo prosty: jeśli dziecku marzy się zawód lekarza czy pielęgniarki, powinno pójść na profil biologiczno – chemiczny z liceum. Wtedy więcej zajęć będzie dotyczyło biologii i chemii i będą to zajęcia w zakresie rozszerzonym. Po ukończeniu takiej szkoły spokojnie można podchodzić do matury z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym, a to daje szanse na dostanie się na wymarzone studia medyczne. Obecnie bardzo często rozszerzone są 3 przedmioty w profilu i do biologii z chemią dochodzi jeszcze fizyka, matematyka lub angielski, przy czym warto postawić na fizykę.