Jakie są obowiązki szkolne

Jakie są obowiązki szkolne Obowiązki szkolne ucznia Rok szkolny właśnie się zaczął. Jest wiele takich uczniów, którzy lubią się buntować i robić wszystko, aby tylko zwrócić na siebie uwagę rówieśników i nauczycieli. W każdej klasie znajdzie się ktoś taki. Uczniowie muszą być jednak traktowani sprawiedliwie – nie można nikogo ani wywyższać ponad innych ani też … Czytaj dalej Jakie są obowiązki szkolne

Jakie są obowiązki szkolne

Obowiązki szkolne ucznia

Rok szkolny właśnie się zaczął. Jest wiele takich uczniów, którzy lubią się buntować i robić wszystko, aby tylko zwrócić na siebie uwagę rówieśników i nauczycieli. W każdej klasie znajdzie się ktoś taki. Uczniowie muszą być jednak traktowani sprawiedliwie – nie można nikogo ani wywyższać ponad innych ani też poniżać i obrażać na lekcjach. Każdy uczeń dostosować się musi do zbioru praw i obowiązków ucznia. Szczególnie o drugiej części uczniowie często zapominają. Każda szkoła posiada swój regulamin i dla każdego ucznia jest on do wglądu. Szkoły posiadają także swoje statuty szkolne, które też każdy może przeczytać – obowiązki ucznia nie są bowiem żadną tajemnicą.

Podstawowym obowiązkiem ucznia jest oczywiście nauka. Jest to obowiązek systematycznie sprawdzany przez odpytywanie, kartkówki i sprawdziany, a później egzaminy. Uczeń nie może zapomnieć, że szkoła nie jest miejscem zabawy. Za nieprzygotowanie do zajęć spotyka ucznia odpowiednia kara w postaci negatywnej oceny. Oprócz tego uczeń ma również obowiązek przychodzić na lekcje ubranym schludnie, skromnie – nie może być ubrany wyzywająco, ponieważ w ten sposób daje zły przykład innym dzieciom – nie ma mowy o farbowaniu włosów, malowaniu paznokci itd..
Uczeń powinien też być przygotowanym do zajęć, czyli posiadać narzędzia do pisania, a co najważniejsze – nosić ze sobą podręczniki szkolne.