Gadżety, które muszą znaleźć się w Twojej kuchni

Gadżety, które muszą znaleźć się w Twojej kuchni.

Odpowiednie zagospodarowanie kuchni to bardzo istotna sprawa. Oto zestawienie przedmiotów, które powinny znaleźć się w tego typu przestrzeni.

Zestaw noży kuchennych
Porządne noże, które umożliwiają precyzyjne cięcie to podstawa wyposażenia każdej kuchni. Nie należy traktować tej inwestycji zbyt pobłażliwie. Odpowiedni zestaw noży składający się na te przeznaczone do krojenia owoców, obierania warzyw, siekania mięsa, filetowania ryb i dzielenia pieczywa pozwoli uporać się o wiele szybciej z wieloma pracami kuchennymi i zminimalizuje ryzyko wypadków.

Blender ręczny
Niby nie jest niezbędny, a jednak bez niego przygotowywanie posiłków trwa zdecydowanie dłużej. Wielofunkcyjny mikser posłuży nam w wielu sytuacjach, gdy chcemy coś zmielić, zetrzeć, zmiksować. Możemy zrobić dzięki niemy wyśmienity krem, sos do makaronu, koktajl owocowy, domowy majonez, sorbet, pastę czy też wyrobić ciast. Asortyment sklepów jest na tyle bogaty, iż możemy kupić blendery znajdujące się w bardzo szerokim zestawieniu cenowym – wartość wacha się od kilkudziesięciu złoty do nawet kilku tysięcy

Waga elektroniczna
To proste urządzenie umożliwia precyzyjniejsze odmierzanie składników, dzięki czemu możemy wykonywać nawet bardzo skomplikowane przepisy kulinarne. W przepisach często spotykamy się z bardzo szczegółowym opisem ilości składników, jakie mamy dodać. Niewielkiej wielości waga pozwoli na sprawniejsze, a co za tym idzie przyjemniejsze gotowanie bez konieczności głowienia się nad systemem miar i wag i przeliczaniem produktów na szklanki lub sypaniem „na oko”.

Patelnie
Porządna patelnia to podstawa gotowania. Powinny być one odpowiednio dobrana pod przeznaczenie. Innego rodzaju patelnie wybieramy do smażenia naleśników, z kolei na zupełnie innej usmażymy mięso, czy też jajka. Jedna uniwersalna patelnia powinna być szeroka i wykonana z materiału, do którego nie przywierają produkty. Należy również pamiętać, że w przypadku kuchni indukcyjnej powinno to być patelnia spełniająca możliwości technologiczne.

Ja kupiłam sobie ostatnio minutnik, miarkę do makaronu spaghetti i praskę do ziemniaków. Tego mi najbardziej brakowało.

Miarka do spaghetti? A jak to wygląda? Nie spotkałam się jeszcze z takim gadżetem.

Co do patelni się zgodzę, ale reszta nie jest mi jakoś potrzebna do szczęścia, choć myślałam ostatnio o wadze i minutniku, dla wygody.

Tak naprawdę każdy z tych gadżetów w jakiś sposób ułatwia życie. Dlatego warto o nich pomyśleć.

Ja jestem straszną „gadzeciarą” więc na pewno zakupie coś z wymienionych akcesoriów.

Ja nie lubię mieć zbyt dużo zbędnych sprzętów w kuchni. Więc z niektórymi gadżetami się bardzo ograniczam.

Ja ostatnio zachorowałam na taki zabawny korkociąg w kształcie dziewczynki. Oczywiście mam już w domu zwykły, ale chyba sobie kupię. Ja akurat lubię takie gadżety 🙂