Jak odpowiednio przechowywać wino?

Jak odpowiednio przechowywać wino?

Jak w odpowiedni sposób przechowywać wino aby móc zachować niepowtarzalne właściwości wina aż do otwarcia butelki.

Zgadza się na jakość wina wpływają między innymi warunki, w jakich jest przechowywane. Ciepło, światło i powietrze mogą mieć negatywny wpływ na jego właściwości. Nawet jeśli nie jesteśmy zapalonymi koneserami win i tak po prostu od czasu do czasu lubimy wypić lampkę, z pewnością możemy zyskać na smaku korzystając z chłodziarki do wina, które zapewniają odpowiednie warunki do przechowywania tego zacnego trunku jak również utrzymują idealną temperaturę do jego podawania.

Trzeba je przede wszystkim przechowywać w stałej temperaturze. Nie może być narażone na nadmierne ciepło czy zimno. Jeżeli nie chce nam się biegać do piwnicy to faktycznie dobrym rozwiązaniem może być witryna chłodnicza taka niewielka co zmieści się w każdej kuchni. Powinno również leżeć w pozycji horyzontalnej.

Wino przede wszystkim przechowywać trzeba w stałe temperaturze. Najlepszym pomieszczeniem byłaby więc piwnica. Poza tym musi ono zazwyczaj leżeć, żeby płyn dotykał korka.

Stała temperatura, szczelnie zalakowane butelki, ochrona przed światłem słonecznym to rzeczywiście odpowiednie czynniki. Wino może leżeć, ale może też być przechowywane na specjalnych stojakach do wina, wtedy jest pod skosem.

Wino powinno być przechowywane w ciemnym miejscu. Ja mam do tego specjalną szafkę i ona sprawdza się najlepiej.

Wino powinno sie przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Bardzo wiele zależy jednak też od odpowiedniego przewozu butelek – miedzy innymi fakt, że dotrwa w nienaruszonym stanie do sklepu czy klienta. Warto dlatego zerknać do serwisu kedu i poczytać jak przewozic butelki – oczywiście bardzo ważne są tu odpowiednie pojemniki i sam sposób transportu.