Jak rozpoznać że ktoś jest moim przyjacielem

Jak rozpoznać że ktoś jest moim przyjacielem

Przyjaźń to jedno z najpiękniejszych uczuć, które może łączyć ludzi. Wspaniale jest mieć wokół siebie osoby, którym można wyjawić każdą, nawet najgłębszą tajemnicę. Przyjaciele odznaczają się zrozumieniem, a w razie potrzeby wyciągają pomocną dłoń. Spędzanie z nimi czasu jest źródłem przyjemności. W ich gronie człowiek zawsze czuje się potrzebnym, kochanym, a także szczęśliwym. Czasem lepiej jest mieć jednego przyjaciela niż grono znajomych, którzy są z Tobą tylko wtedy, gdy mają na to ochotę lub jesteś im potrzebny. Wiele osób uważa, że przyjaźń między mężczyzną, a kobietą jest niemożliwa. Prędzej czy później pojawi się między nimi uczucie- miłość. Jednak tak mogą uważać tylko Ci, którzy tego nie doświadczyli.

Jeśli zauważyłeś, że czujesz sympatię do danej osoby, często się spotykacie, macie dużo wspólnych tematów do rozmów to właśnie znalazłeś przyjaciela. Można go rozpoznać po tym, że chętnie spędza z Tobą czas, gdy masz problem przyjaciel nie ucieka, lecz stara się robić wszystko, aby Ci pomóc i rozwiązać ten problem. W jego obecności nie czujesz się gorszym, czy mniej ważnym. Wiesz, że sprawy Twojej i przyjaciela są tak samo istotne.

Przyjaciel to cenna zdobycz. Dzielenie się z nim przeżyciami i troskami, wspólne podróżowanie, a przede wszystkim świadomość jego obecności jest marzeniem wielu samotnych osób. Warto pielęgnować taką więź.