Szkodliwe połączenia produktów spożywczych – jakich produktów nie wolno łączyć

Szkodliwe połączenia produktów spożywczych – jakich produktów nie wolno łączyć.

1. Pomidor oraz twarożek

Częste połączenie śniadaniowe, tak naprawdę nie jest zbyt zdrowe dla organizmu. Wapń zawarty w serze łączy się z kwasami , które znajdują się w pomidorze wchodząc w reakcje tworzą nierozpuszczalne kryształki. Odkładają się potem one w stawach i powodują ból np. podczas ruchu.

2. Kiwi oraz galaretka
Chcecie zrobić sałatkę owocową z galaretką? Nie używajcie wówczas kiwi. Owoc ten zawiera pewien związek, który niszczy kolagen – składnik żelatyny. Z tego powodu galaretki z kiwi nie tężeją. Dodatkowo niszczenie kolagenu sprawia, że nie dociera on do naszych stawów, a jest niezbędny dla ich prawidłowej pracy.

3. Grzyby i alkohol
Jeżeli macie zamiar spożywać ravioli z grzybami podczas romantycznej kolacji to lepiej powstrzymajcie się od tego zamiaru. Procenty ścinają białko, przez co grzyby stają się o wiele mocniej ciężkostrawne. Co więcej połączenie niektórych grzybów z alkoholem, np. czernidłaka może prowadzić do ostrych powikłań zdrowotnych i zatrucia.

4. Ryby i olej słonecznikowy
Ryby jak wiadomo są bogatym źródłem witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych omega 3. To bogactwo dobrodziejstwa możemy zniszczy ć poprzez smażenie ich ani oleju słonecznikowym. Wszystko to dlatego, iż olej ten zawiera sporą ilość kwasów omega6, które tłumią dobroczynne kwasy.

5. Ziemniaki oraz masło
To połączenie jest bardzo popularne. Nie ma nic lepszego niż ziemniaki w mundurkach z odrobiną masła i świeżymi ziołami. Nie jest to jednak dobre połączenie, bowiem ziemniaki mają duży indeks glikemiczny. Dodawanie masła wzmaga efekt sprawiając że taki duet jest ciężkostrawny i może działać negatywnie zwłaszcza na osoby mające problemy z cholesterolem, cukrzycą lub nadwagą.

Wow jestem w szoku, nigdy nie słyszałam czegoś podobnego, ale człowiek uczy się całe życie.

A-ahaa… okej. To ja całe życie byłam w błędzie! Jadłam pomidory na twarożku, szczerze wierząc w to, że funduję sobie zdrowy posiłek, a tu proszę… Wiem za to, ze podobnie działa ogórek z pomidorem. Tych warzyw się nie łączy, ponieważ pomidor niszczy mikroelementy obecne w ogórku (zły pomidor, be).