Orzeźwiające drinki bez alkoholu na imprezę

Orzeźwiające drinki bez alkoholu na imprezę

Orzeźwiające koktajle to nie muszą być tylko drinki z alkoholem. Część gości może być abstynentami, kierowcami lub spodziewać się dziecka. Wówczas warto pomyśleć o tym, Jak ugościć, tych, którzy nie uraczą się procentami. Oto kilka propozycji.

Jeśli chodzi o drinki to niedoceniany składnikiem najlepszych jest herbata. Drinki na bazie herbaty przydadzą się nie tylko w upalne dni, ale tak naprawdę zawsze. Przy pomocy herbaty wyczarujemy pyszne napoje, które zachwycą gości. Baza, o jakiej mówimy nada się zarówno do wersji z alkoholem jak i bezalkoholowej. Wystarczy jeszcze przygotować przystawki już można zapraszać gości.

Owocowy koktajl herbaciany (4 porcje)
Składniki:
1 pomarańcza
1 łyżka miodu lub brązowego cukru
1 filiżanka
1 filiżankę soku ananasowego
4 filiżanki herbaty czarnej schłodzonej
4 grube plasterki cytryny.
Kruszony lód
Wycinamy skórkę z pomarańczy za pomocą obieraczki lub noża. Usuwamy biały miąższ i kroimy owoc na cząstki. Sypiemy cukrem/ polewamy miodem. Dzielimy miąższ pomarańczowy na cztery szklani i zalewamy każdą ¼ soku z ananasa i jedna filiżanką herbaty. Dopełniamy szklankę lodem. Na koniec dekorujemy szklankę plasterkiem cytryny

Mojito bezalkoholowe (4 porcje)

Składniki
2 limonki pokrojonej w plastry
4 łyżeczka cukru trzcinowego
12 listków świeżej mięty
L litr Sprite
1 litr wody gazowanej
Kostki lodu

Przygotowujemy cztery szklanki i do każdej z nich wrzucamy 3-4 listki mięty i ½ pokrojonej limonki. Dodajemy po łyżeczce cukru a całość uzupełniamy wodą i spritem w proporcjach 1:1. Mieszamy wszystko długą łyżką. Gotowe!

Smoothie

Składniki:
4 dojrzałe owoce kiwi
1 banan·2 szklanki zielonej herbaty
1 łyżka miodu
3/4 szklanki pokruszonego lodu

Owoce obieramy i dzielimy na części, po czym dodajemy do nich miód, ostudzoną herbatę oraz miód. Miksujemy wszystko. Mieszamy i wlewamy do wysokich szklanek.