Jak przyrządzić koktajl jagodowy

Jak przyrządzić koktajl jagodowy

Koktajle to świetny napój nie tylko na upalne dni. Ten jagodowy najczęściej robi się latem kiedy sezon jagód jest w pełni, ale nawet w środku zimy smakuje idealnie. Dodatkowo ten koktajl ma w sobie wiele wartości odżywczych i jest o wiele zdrowszy od innych napojów.
Jedną szklankę jagód wypłukujemy, osączamy i oczyszczamy z ewentualnych gałązek. Tak oczyszczone jagody miksujemy razem z czterema łyżkami płynnego miodu na gładką masę, powoli dolewając do koktajlu litr mleka. Najlepiej, jeśli mleko jest pełnowartościowe, z ekologicznej uprawy. Podczas miksowania koktajl powinien się spienić, szczególnie podczas dolewania mleka.
Gotowy koktajl rozlewamy do wysokich koktajlowych szklanek. Wierzch koktajlów dekorujemy świeżymi jagodami oraz poziomkami. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt wizualny, możemy do koktajlów dodać kolorowe słomki bądź papierowe parasolki. Koktajle podajemy od razu po przyrządzeniu. Aby koktajl był bardziej orzeźwiający, można do niego dodać kruszonego lodu. Dodajemy go już po rozlaniu napojów do szklanki, a po dodaniu delikatnie mieszamy całość napoju.