Jak zrobić domowy sok jagodowy

Jak zrobić domowy sok jagodowy

Domowe soki są bardzo dobrą alternatywą do napojów kupowanych w sklepach, a na pewno są o wiele bardziej zdrowe. Dodatkowo posiadają w sobie wiele witamin i dobroczynnych składników odżywczych które korzystnie wpływają na ludzki organizm.
Do trzylitrowego słoja wsypujemy na przemian oczyszczone dojrzałe jagody i cukier. Powinniśmy na to wykorzystać trzy szklanki cukru i dwie szklanki owoców. Na wierzchu powinna być gruba warstwa cukru.
Otwór słoja owijamy kilka razy złożoną gazą. Tak przygotowany i zabezpieczony słoik odstawiamy na 3-5 tygodni w dobrze nasłonecznione miejsce. Co jakiś czas warto jest mocno poruszyć słojem. Przez ten czas owoce powinny puścić sok. Wytworzony sok cedzimy przez gęste sito. Owoców nie powinno się odciskać, dzięki temu sok pozostanie bardziej klarowny. Odcedzony sok rozlewamy do butelek i szczelnie zamykamy.
Tak przygotowany sok można używać na wiele sposobów. Bardzo dobrze smakuje rozcieńczony wodą, oraz jako dodatek do czarnej herbaty. Można go również używać jako syrop do różnego rodzaju deserów.