NAJCZĘŚCIEJ ŚCIĄGANE FILMY I SERIALE 2013 ROKU

NAJCZĘŚCIEJ ŚCIĄGANE FILMY I SERIALE 2013 ROKU

Można by długo dyskutować o moralnych aspektach piractwa, lecz nie jest to przedmiotem mojego dzisiejszego wpisu. Dzisiaj chciałbym przedstawić wam listę najczęściej piraconych seriali i filmów ubiegłego roku.

Jak zawsze, TorrentFreak podsumowuje rok publikując listę najczęściej piraconych filmów oraz seriali telewizyjnych w ciągu ostatnich dwunastu miesiący.

Na pierwszym miejscu utrzymała się Gra o tron, ekranizacja książek George’a R. R. Martina produkowana jest przez HBO, a finałowy odcinek amerykańskiej produkcji został pobrany 5,9 miliona razy! Jest to wzrost o ponad 1,5 mln pobrań w stosunku do 2012 roku. Tuż za  plecami Gry o Tron znajdziemy ostatni sezon Breaking Bad (awans z 5 pozycji), oraz równie popularny w Polsce – The Walking Dead (awans z 6 pozycji). Pierwszą dziesiątkę z wynikiem 2,2 mln pobrań zamyka Arrow, który staje się coraz bardziej popularny na świecie. Pełna lista poniżej.

1.”Gra o tron” – 5,9 mln
2.”Breaking Bad” – 4,2 mln
3.”The Walking Dead” – 3,6 mln
4.”Teoria wielkiego podrywu” – 3,4 mln
5.”Dexter” – 3,1 mln
6.”Jak poznałem waszą matkę” – 3,0 mln
7.”W garniturach” – 2,6 mln
8.”Homeland” – 2,4 mln
9.”Wikingowie” – 2,3 mln
10.”Arrow” – 2,2 mln

W świecie filmu jest kilka niespodzianek, ale na pierwszym miejscu bryluje oczywiście Hobbit Niezwykła podróż z wynikiem 8,4 mln ściągnięć! Mimo tak ogromnej ilości pirackich kopii, Hobbit w kinach bił rekordy popularności, aby ostatecznie zarobić ponad miliard dolarów. Z pewnością na podobne wyniki może liczyć druga cześć przygód Bilbo, która już w weekend otwarcia pobiła polski rekord wszech czasów, przynosząc zyski w kwocie 13 mln złotych. Niewiele rzadziej od „Hobbita”, ściągany był Django oraz szósta część Szybkich i wściekłych. Kompletna lista poniżej.

1. Hobbit: Niezwykła podróż – 8,4 mln ściągnięć
2. Django – 8,1 mln ściągnięć
3. Szybcy i wściekli 6 – 7,9 mln ściągnięć
4. Iron Man 3 – 7,6 mln ściągnięć
5. Poradnik pozytywnego myślenia – 7,5 mln ściągnięć
6. W ciemność. Star Trek – 7,4 mln ściągnięć
7. Gangster Squad. Pogromcy mafii – 7,2 mln ściągnięć
8. Iluzja – 7 mln ściągnięć
9. Kac Vegas 3 – 6,9 mln ściągnięć
10. World War Z – 6,7 mln ściągnięć