TERMINATOR, TERMINATOR 2 LIMITED EDITION BOX SET VHS

TERMINATOR, TERMINATOR 2 LIMITED EDITION BOX SET VHS

Oba Terminatory Jamesa Camerona, to niewątpliwie ścisła czołówka filmów science fiction. Reżyserowi udało się  stworzyć doskonale zbilansowaną opowieść, z elementami kina akcji i nieco ambitniejszym przesłaniem. Trudno także szukać w świecie filmu, drugiego takiego przypadku, aby sequel okazał się równie wybitny, a w mojej ocenie nawet lepszy niż pierwsza część.

Grzechem było by pominięcie Arnolda Schwarzeneggera, który wykreował w Terminatorze swoją najlepszą rolę i wkradł się dzięki słynnej kwestii I’ll be back  na listę najsłynniejszych cytatów filmowych ostatnich 100 lat. Pomimo, że dzieła Camerona stanowią pewną zamkniętą całość, fani do dzisiaj nie mogą podarować reżyserowi, że porzucił swoje dziecko i nie zajął się trzecią częścią.

Dzisiaj chciałbym się skupić właśnie na dwóch pierwszych Terminatorach, a dokładniej na absolutnie cudownym wydaniu tych filmów na nośniku VHS. Oto Terminator i Terminator 2 w metalboxie!

Wydanie kupiłem około dwa lata temu. Trafiłem na nie całkiem przypadkiem w serwisie allegro, a że cena była wręcz śmieszna, bez wahania kliknąłem kup teraz. Po otrzymaniu paczki długo nie moglem wyjść z zachwytu nad tym co właśnie dostałem. Jest to po prostu cudo, a uroku dodaje fakt, że w środku znajdziemy dwie kasety VHS. Miło się robi na sercu, na myśl, że już w czasach kaset wideo wydawcy dbali o kolekcjonerów, którzy tylko czekają na takie perełki. W metalowym opakowaniu znajdziemy także kilkustronicową książeczkę z głównymi postaciami i kilkoma ciekawymi informacjami na temat filmu.

Mój egzemplarz posiada, na opakowaniu zbiorczym ślady użytkowania, a przede wszystkim upływu czasu. Widać, że wydanie nie było zbyt rozpieszczane u pierwszego właściciela, jednak nie przeszkadza mi to zupełnie. Dodaje to jedynie uroku i sprawia, że wydanie zdaje się posiadać dusze, na myśl ile lat przesiedziało pokryte kurzem gdzieś głęboko zakopane na strychu.

To z pewnością jeden ze skarbów w mojej kolekcji, właśnie dlatego, że to coś więcej niż film, to przede wszystkim wspomnienie dziecięcych lat i pierwszych fascynacji kinem.

Podstawowe informacje:

Tytuł: Terminator, Terminator 2 Limited Edition Box set

Data wydania: 1992

Opakowanie: Metalbox

Ilość kaset: 2

Polska wersja językowa:  Nie

Nośnik: VHS

Kraj: UK

Moja Ocena

Ze względu, że jest to wydanie na nośniku VHS powstrzymam się od oceny jakości obrazu i audio, a ocenie poddam jedynie samo opakowanie.