POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI #7 PULP FICTION COOLLECTOR’S EDITION

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI #7 PULP FICTION COOLLECTOR’S EDITION

Quentin Tarantino to jeden z moich ulubionych reżyserów, przede wszystkim za sprawą filmu Kill Bill, który jest według mnie najlepszym obrazem wszech czasów, ale dzisiaj skupimy się na wcześniejszym dziele reżysera: Pulp Fiction. Przez wielu to właśnie ten film jest uważany za największe dzieło Quentina i trudno się dziwić, bowiem jest to przełomowe i prekursorskie kino. Dzięki niemu Tarantino stał się równoprawnym członkiem hollywoodzkiej śmietanki. Niestety tak ogromny sukces Pulp Fiction miał także, negatywny wpływ na późniejsze filmy reżysera, na które krytycy patrzyli przez pryzmat nagrodzonego Oscarem filmu. Według wielu Quentin Tarantino już nigdy nie zbliżył się do jego poziomu.

Skupmy się jednak na wydaniu, które dzisiaj chciałem wam przedstawić. Oczywiście jest to Pulp Fiction Coollector’s Edition, wydane w USA. W skład wydania wchodzą dwie płyty DVD, na drugiej z nich znajdziemy kilka ciekawych materiałów dodatkowych. Szczegółowy spis na zdjęciu w galerii. Głównym powodem dla, którego wydanie to znalazło się w mojej kolekcji jest oczywiście jego wartość kolekcjonerska. Dodatki takie, jak karta dań z Jack Rabbit Slim’s to wystarczający powód by sięgnąć po to wydanie. Do tego w wydaniu znajdziemy cieniutką broszurę z ciekawostkami na temat filmu. Wszytko to zostało okraszone świetnym digi-packie. Zresztą sami oceńcie, poniżej jak zawsze szczegółowa galeria prezentująca wszystkie aspekty wydania.

Ponieważ, jest to wydanie dvd i ma ono wartość jedynie kolekcjonerską, powstrzymam się od oceny aspektów technicznych takich jak obraz czy dźwięk.

Już za dwa tygodnie kolejny wpis z serii Powrót do przeszłości, tymczasem zapraszam do komentowani!

Podstawowe informacje:

Tytuł:  Pulp Fiction

Opakowanie: Digi-pack

Ilość płyt: 2 DVD

Polska wersja językowa: Nie

Nośnik: DVD

Kraj: USA

Region: 1

Czas trwania: 154 minut