TINKER TAILOR SOLDIER SPY – LIMITED EDITION STEELBOOK

TINKER TAILOR SOLDIER SPY – LIMITED EDITION STEELBOOK

Szpieg to jeden z najlepszych filmów szpiegowskich ostatnich lat. Dzisiaj mam przyjemność zaprezentować go w limitowanym steelbooku. Wydanie pochodzi z Anglii i zostało wydane 30 stycznia 2012 roku, przez studio StudioCanal.

W środku znajdziemy dwie płyty: Blu-ray oraz DVD. Na każdej z nich umieszczono film i dodatki specjalne. Niestety obraz jak dla mnie pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza, że jest to film z 2011 roku. Równie kiepsko wypadają materiały dodatkowe. Na płycie znajdziemy bowiem tylko kilka krótkich wywiadów, relację z angielskiej premiery czy parę innych pomniejszych materiałów.
Dokładną listę umieściłem jak zwykle w dalszej części wpisu oraz na zdjęciu w galerii.

Niewątpliwie największą zaletą tego wydania jest sam steelbook. Na okładce widzimy twarz głównego bohatera ułożoną z cyfr i liter. Taki sam zabieg zastosowano na tylnej części wydania. Fanom filmu na pewno jest taki system dobrze znany, bowiem został on wykorzystany także przy plakatach promujących film. Mimo wszystko to dość rzadko używany sposób na grafikę, ale trzeba przyznać, że wypada efektownie i wyróżnia Szpiega na tle innych wydań. Środek dotrzymuje kroku reszcie szaty graficznej, tylko w połowie. Na jednej stronie mamy kod opisany wyżej, a na drugiej zbliżenie na twarz głównego bohatera. Według mnie lepszy rozwiązaniem byłby utrzymanie całego środka w jednym stylu. Najlepiej oczywiście z zastosowanym na okładach kodem.

Cóż pomijając wszelkie wady tego wydania i jego ubogie dodatki, z zakupu jestem zadowolony, ponieważ udało mi się kupić to wydanie w bardzo atrakcyjnej cenie. Z przykrością stwierdzam jednak, że nie jest ono warte swojej regularnej ceny, a dlaczego to już doskonale wiecie. Jeśli spotkacie się gdzieś z dobrą promocją śmiało kupujcie, chociażby dla samego steelbooka, który prezentuje się świetnie.

Materiały Dodatkowe/ Special Features:

1. Featurettes, 9 minut.

2. Interviews, 24 minuty.

3. John le Carre Interview, 29 minut.

4. Deleted Scenes, 5 minut.

5. UK premiere Featurette, 4 minuty.

6. SKY movie Featurette, 20 minut.

7. Photo gallery.

8. Trailers.

Podstawowe informacje:

Tytuł: Tinker Tailor Soldier Spy / Szpieg

Data wydania: 30 stycznia 2012

Opakowanie: Steelbook

Ilość płyt: 2(BD+DVD)

Polska wersja językowa: Nie

Nośnik: Blu-ray

Kraj: UK

Region: B

Studio: StudioCanal

Czas trwania: 127 minut

Moja Ocena:

Video: 7/10
Audio: 8/10
Extras: 7/10
Package: 9/10
Średnia: 7,5/10