RIO BRAVO ULTIMATE COLLECTOR’S EDITION

RIO BRAVO ULTIMATE COLLECTOR’S EDITION

Dzisiaj wraz z Johnem Waynem i Deanem Martinem, cofnijmy się do końca lat 50 ubiegłego stulecia. Tak, chodzi oczywiście o Rio Bravo jeden z najlepszych klasycznych westernów.

Wydanie, które mam okazję zaprezentować to Rio Bravo Ultimate Collector’s Edition wydane w USA 22 maja 2007 roku. Zarówno opakowanie zbiorcze jak i pozostałe elementy mają sprawiać wrażenie używanego lekko zaniedbanego produktu, który mógł zostać wydany zaraz po premierze kinowej Rio Bravo. Jest to świetny, zabieg, który dodaje wydaniu uroku i oryginalności. Każda okładka, wydaje się lekko pożółkła, a napisy zadrapane. Dodatkowo papier z którego został wykonany box, digi-pack oraz opakowanie na dodatki przypomina w dotyku skórę. Szata graficzna prezentuje się oszałamiająco, zarówno przednia jak i tylna okładka oddaje klimat starych dobrych westernów.

Najciekawsze znajdziemy jednak w środku. Weźmy na początek digi-pack, znowu mamy do czynienia z tym samym stylem co w opakowani zbiorczym. Pożółkły,lekko pomarszczony papier, krótko pisząc cudo! Wszystkiego dopełniają grafiki, przedstawiające trzech głównych bohaterów. Dodatki zostały umieszczone w nazwijmy to małych teczkach utrzymanych w wyżej opisanym stylu. W pierwszej teczce znajdziemy osiem, numerowanych kart ukazujące głównych bohaterów w różnych scenach filmowych. Druga teczka skrywa natomiast komiksową wersję Rio Bravo oraz książeczkę z plakatami filmowymi i wycinkami z gazet na temat tej wspaniałej produkcji. Całość wygląda pięknie i próżno szukać słów które mogły by odzwierciedlić zalety tego wydania. Każdy musi przekonać się na własne oczy, że trudno o bardziej oryginalne i klimatyczne wydanie.

Materiały dodatkowe/ Special features

Spis na zdjęciu w galerii.

Podstawowe informacje:

Tytuł: Rio Bravo Ultimate Collector’s Edition

Data wydania: 22 maja 2007

Opakowanie: Digi-pack

Ilość płyt: 2DVD

Polska wersja językowa: Nie

Nośnik: DVD

Kraj: USA

Studio: Warner Home Video

Czas trwania: 141 minut

Moja Ocena.

Video: 8/10
Audio: 9/10
Extras: 9/10
Package: 10/10
Średnia: 9/10