Czym jest Premier League

Czym jest Premier League

Na pewno każdy fan piłki nożnej zna odpowiedź na to pytanie, szczególnie jeśli dodatkowo zaznajomiony jest z komputerami. Jestem pewna, że szczególnie młode pokolenie doskonale orientuje się w tej tematyce, którą warto przybliżyć.

Premier League to nic innego jak gra komputerowa, która jest symulacja rozgrywek piłki nożnej. Właśnie dlatego gra ma tak duża popularność wśród mężczyzn, szczególnie fanów piłki. Panie rzadziej po nią sięgają z wiadomych przyczyn. Oprócz tego Premier League jest to nazwa zawodowej ligi piłkarskiej, która znajduje się na najwyższym szczeblu rozrywek w Wielkiej Brytanii i zrzesza 20 klubów, które posiadają swoje udziały w korporacji. Liga została założona w 1992 roku i od tego czasu jest najchętniej oglądaną ligą piłkarską na całym świecie. Dzięki tak dużej popularności również obroty klubów każdego roku są bardzo wysokie. Sezon meczów Premier League zaczyna się w maju i trwa do końca sierpnia, a w tym czasie każdy lub gra ze sobą dwukrotnie. W sezonie daje to wynik ogólny 380 meczów, fani piłki nożnej nie powinni więc narzekać.

Premier League tak jak i cała kwestia dotycząca piłki nożnej jest dla mnie tematyką obcą, po prostu się tym nie interesuje, zresztą jak większość kobiet w Polsce. Kwestia piłki nożnej to raczej domena mężczyzn.