Kim jest trener polskiej reprezentacji siatkówki

Kim jest trener polskiej reprezentacji siatkówki

Trener polskiej reprezentacji siatkówki jest od kilku dni osobą bardzo rozchwytywaną. Często pojawia się w mediach, udziela wywiadów, był zaproszony nawet na obiad do Premier Ewy Kopacz. Stefan Antiga zasłużył na sławę, bowiem jego podopieczni są mistrzami świata .

Antiga został trenerem reprezentacji Polski w siatkówce w maju 2014 roku. Ma zaledwie 38 lat, jest z pochodzenia francuzem i sam grał jako siatkarz na pozycji przyjmującego. Między 2007, a 2014 rokiem grał w Skrze Bełchatów – wcześniej występował w barwach Francji, Włoch i Hiszpanii zdobywając wiele prestiżowych nagród, np. Superpuchar Europy w 2001 roku.  W 2004 roku znalazł się w reprezentacji Francji na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach. Stefan Antiga był pierwszym słynnym zagranicznym siatkarzem, który zaczął grać w reprezentacji Polski. Jego ostatnim meczem w Skrze kończącym karierę było starcie z Asseco Resovią Rzeszów 27 kwietnia 2014 roku. Już 23 października 2013 roku został ogłoszony nowym trenerem reprezentacji Polski, a kilka miesięcy później faktycznie objął to stanowisko. Jego ogromnym sukcesem było zdobycie tytułu mistrzostwa świata 21 września 2014 roku, kiedy reprezentacja Polski w meczu finałowym pokonała Brazylię 3:1.

Miejmy nadzieję, ze Stefan Antiga dalej będzie prowadził reprezentację Polski, na którą Czekaja dalsze sukcesy. Nie lada wyzwaniem będzie dla niego znalezienie zastępców dla Wlazłego czy Winiarskiego, którzy po mistrzostwach zakończyli swoje kariery. Na pewno jednak trener znajdzie nowych zawodników.