Kamil Stoch

Kamil Stoch

Kamil Stoch jest zawodnikiem biorącym udział w skokach narciarskich, który ma na swoim koncie coraz więcej osiągnięć na skalę całego świata. Zawodnik urodził się 25 maja 1987 roku w stolicy zimowych sportów, czyli w Zakopanem. Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi 2014 zdobył dwukrotnie złoty medal. Zdobył również Puchar Świata w indywidualnych skokach narciarskich. W Pucharze Świata aż 13 razy zdobył pierwsze miejsce, ale również 27 razy w ogóle stawał na podium. Oznacza to, że naprawdę jest utalentowanym skoczkiem narciarskim.

Jeśli chodzi o jego karierę sportową, to po raz pierwszy zadebiutował w 2001 roku jako skaczący senior. Przeszedł on tym samym z młodszej grupy wiekowej do profesjonalnych zawodów. Jednak na pierwszy poważniejszy sukces przyszedł czas dopiero 11 lutego w 2005 roku. Wtedy podczas Pucharu Świata w Pragelato zdobył siódme miejsce. Jego kariera w szybkim czasie zaczynała nabierać rozpędu.

Jego nadzwyczajne umiejętności, skromność, a także ciężka praca doprowadziły go pierwszy raz na podium w Pucharze Świata 23 stycznia 2011 roku.  Były to akurat zawody, które odbywały się w jego rodzinnym Zakopanem. Jego Pierwszym trenerem był Zbigniew Klimowski. Natomiast prze rok był później szkolony przez Apoloniusza Tajnera, a ostatnim jego trenerem był Łukasz Kruczek. W Ostatnich Igrzyskach zdobył dwa złote krążki na skoczni małej oraz dużej.