Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk jest naszą narciarka, która bierze udział w biegach, zdobywając bardzo często pierwsze miejsca na podium. Justyna urodziła się w Limanowej 19 stycznia 1983 roku.

Po raz pierwszy w Pucharze Świata wzięła udział w 2001 roku. Tam zajęła 64 miejsce. Jednak jeszcze w tym samym miesiącu, odkąd zaczęła swoje starty, również zdobyła swoje pierwsze punkty na Pucharze Świata, bo zdobyła 30 miejsce.

Po raz pierwszy na podium stanęła jednak w 2006 roku, również na Pucharze Świata. Zajęła ona wtedy 3 miejsce. Natomiast pierwsze miejsce w Pucharze Świata zdobyła już rok później, mianowicie w 2007 roku w biegu na 10 kilometrów.

Justyna Kowalczyk oczywiście na swoim koncie ma niesłychaną ilość medali i zwycięstw na koncie. Do tych najlepszych zaliczają się oczywiście medale zdobyte na Igrzyskach Olimpijskich. W Turynie w 2006 roku, zdobyła brązowy medal, co sprawiło, że stała się jednocześnie po raz pierwszy medalistką olimpijską. Następnie kolejne plony medalowe przywiozła w 2010 roku z Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. Tam zdobyła brązowy medal na 15 kilometrów, a także pierwsze srebro w sprincie klasycznym i co najważniejsze również swoje pierwsze olimpijskie złoto w biegu na 30 kilometrów w stylu klasycznym. W Soczi pokazała ducha walki biegnąc 10 kilometrów z kontuzją nogi i zdobywając przy tym złoto.