Olimpiada w Soczi

Olimpiada w Soczi

Olimpiada w Soczi 2014

Olimpiada Zimowa w Soczi 2014 trwała od 7 do 24 lutego, pokazując nam potyczki aż w 15 różnych dyscyplinach sportu zimowego. We wszystkich zawodach wzięło udział ponad 2900 zawodników z całego świata. Chyba najsłynniejszymi zawodnikami byli Bobsleiści z Jamajki, którzy z racji swojego klimatu nie mieli za bardzo warunków do trenowania.

Podsumowując jednak Olimpiadę, która się odbyła i przysporzyła wszystkim naprawdę wiele różnych emocji można zauważyć, że było to naprawdę coś niesamowitego. Polska zajęła w końcowej klasyfikacji medalowej 11 miejsce Znalezienie się tak wysoko na tle 26 krajów, które w ogóle do tej klasyfikacji się zaliczyły i na tle 88 ekip, które w ogóle wystartowały, jest to naprawdę świetny wynik.

Pierwsze miejsce zostało zdobyte przez Rosję, która ostatecznie zdobyła aż 33 medali. W tym 13 złotych, 11 srebrnych, a także 9 brązowych. Drugie miejsce zostało przyznane Norwegii, z wynikiem 11 złotych medali, 5 srebrnych oraz 10 brązowych. Kanada stanęła na 3 miejscu, mogąc się pochwalić 10 złotymi medalami, 10 srebrnymi, a także 5 brązowymi.

Nasza reprezentacja przywiozła do kraju aż 4 złote medale zdobyte przez Kamila Stocha, Justynę Kowalczyk, a także Zbigniewa Bródkę. Ponadto mieliśmy na koncie jeden srebrny medal i jeden brązowy. Oba zdobyte drużynowo w łyżwiarstwie szybkim.