DIE HARD – LIMITED EDITION

DIE HARD – LIMITED EDITION

W tym tygodniu, do kolekcji dołączył kolejny steelbook, tym razem z limitowanej edycji sklepu zavvi. Mowa o filmie Szklana Pułapka z Brucem Willisem w roli głównej.

Die Hard to klasyczny film akcji, z końca lat 80. przepełniony schematami, które widzieliśmy później w kinie tysiące razy. Główny bohater to nowojorski gliniarz, który znalazł się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze i sam musi stawić czoła zorganizowanym terrorystom.  W filmie znajdziemy także wiele, kultowych już dialogów i powiedzeń, które wkroczyły do kultury masowej na dobre. Po mimo, iż od premiery minęło ponad 25 lat, to obraz nie zestarzał się nawet o jeden dzień, sceny akcji są nadal imponujące, a wspomniane schematy kina akcji nie przeszkadzają w odbiorze, a to wszystko dzięki świetnej obsadzie, scenariuszowi i  reżyserii.

Skupmy się jednak na samym wydaniu, bowiem mamy tutaj do czynienia ze świetnym steelbookiem. Oprawa graficzna, utrzymana jest w odcieniach szarego, z białym tytułem na okładce. Tak jak w kolejnych częściach wydawanych przez zavvi, na okładce umieszczono głównego bohatera: John’a McClane. Trudno się dziwić, ponieważ nie ma wątpliwości, że jest on siłą napędową każdego filmu, zwłaszcza pierwszych trzech części. Wnętrze opakowania poświęcono natomiast postaci Argyle’a.

Podsumowując, jest to na pewno najlepsze wydanie jakiego doczekała się seria i już wiem, że kolejne części na pewno trafią do kolekcji. Mamy tutaj wszystko czego polski widz potrzebuje, dobrą jakość obrazu, dźwięk na wysokim poziomie i co najważniejsze polską wersję językową(napisy).

Zapraszam do komentowania, już za tydzień kolejne nowości w kolekcji.

 

Tytuł:  Die Hard / Szklana Pułapka

Data wydania:  8 Październik 2013

Opakowanie: Steelbook

Ilość płyt: 1 BD

Polska wersja językowa:  TAK

Nośnik: Blu-ray

Kraj: UK

Region: B

Audio: English

Subtitles: Polish

Studio: 20th Century Fox

Czas trwania:  127 minut.

Video: 8/10
Audio: 8/10
Extras: 8/10
Package: 8/10
Średnia: 8/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *