Pogoda na Wielkanoc

Pogoda na Wielkanoc

Wielkanoc jest świętem wiosennym. Przyzwyczailiśmy się kojarzyć je z zielenią rozbudzonej po zimie roślinności, z kwiatami, z ciepłem. Niestety nie zawsze udaje się to zrealizować. Święta Wielkanocne wypadają w marcu lub w kwietniu, więc pogoda może być różna, zwłaszcza w marcu, kiedy raz jest ciepło, raz zimno, raz deszczowo, a czasami nawet pada śnieg.

Święta w tym roku wypadają późno, ponieważ w drugiej połowie kwietnia, kiedy to bardziej czuć ciepło nadchodzącego maja. Dlatego wszystkie prognozy pogody na kwiecień i czas świąt ucieszą wyczekujących na dobrą pogodę.

Wielki Tydzień zapowiada się słoneczny, chociaż z przelotnymi zachmurzeniami, zwłaszcza w środku tygodnia. Jednak przez pierwsze sześć dni nie będzie z tych chmur deszczu. Słońce będzie, lecz temperatura nie przekroczy jeszcze 17 stopni Celsjusza. Lepiej więc nie rezygnować ze swetra lub cienkiej kurtki.

Wielki Czwartek oraz Wielki Piątek również będą słoneczne, bez zachmurzeń, chociaż możliwy jest lekki wiatr. Wielka Sobota będzie nie tylko słoneczna, ale i ciepła. Idealnie wpasuje się więc w plan wyjścia ze święconką, co może zmienić się jednocześnie w przyjemny spacer. Niestety świąteczna niedziela, jak jedyny dzień zapowiadana jest jako deszczowa. Nie zimna, lecz mokra i nie sprzyjająca wychodzeniu z domu. Poniedziałek świąteczny ponownie będzie powrotem do słońca, oraz najwyższej, podchodzącej aż do 20 stopni temperatury.

Dodaj komentarz