Czy będzie śnieg na wigilie

Czy będzie śnieg na wigilie

Chyba większość osób lubi kiedy Wigilia Bożego Narodzenia upływa w zimowej aurze. Oczywiście, nie każdy lubi zimę, ale wtedy jest taka specyficzna atmosfera, że żadna inna pogoda do świątecznych stołów, prezentów i choinki po prostu nie pasują.

Niestety nadal nie można do końca stwierdzić, czy będziemy mieli w tym roku do czynienia z białymi świętami czy też nie. Teoretycznie śnieg ma spaść właśnie w drugiej połowie grudnia. Jednak czy spadnie odpowiednio wcześnie i się utrzyma? Tego żaden synoptyk nie chce potwierdzić.

Jedno jest pewne, że pierwsze opady śniegu już były, więc można się spodziewać, że zima powoli zacznie nabierać na mocy i będzie się rozwijała coraz bardziej. Jednak ciężko jest stwierdzić, czy w całej Polsce będzie można liczyć na śnieg w Wigilię Bożego Narodzenia.

Jeśli nam bardzo zależy na śniegu, ponieważ lubimy czynnie spędzać czas zimą, to dobrym pomysłem będzie wybranie się w góry. Tam na pewno tego zimnego puchu nie powinno zabraknąć. W końcu w wyższych partiach gór zima rozpoczęła się już jakiś czas temu.

Meteorolodzy przestrzegają, że jednak bardziej będziemy mogli się spodziewać wysokich mrozów, sięgających nawet minus kilkunastu stopni Celsjusza. Ponadto już teraz obserwujemy, że znowu nasila się bardzo wiatr z północy sięgający do 100 km na godzinę.