Jaka pogoda na Wigilię

Jaka pogoda na Wigilię

Wszyscy z nadzieją, jak co roku wyczekujemy na białe Święta Bożego Narodzenia. Tak jest dokładnie i teraz. Jeszcze jakiś czas temu, synoptycy zarzekali się i poniekąd straszyli, że czeka nas zima stulecia. Obecne prognozy są o wiele sympatyczniejsze, jednak raczej bez śniegu.

Będziemy mieć zatem bardziej do czynienia z wiosenną aurą niż prawdziwą zimą. W Polsce Północnej 24 grudnia możemy się spodziewać bezchmurnego nieba i nawet 7 stopni Celsjusza. Jeszcze cieplej będzie na Zachodzie, gdzie meteorolodzy przewidują o jeden stopień więcej. Niestety w pozostałych regionach Polski, chociaż będzie plusowa temperatura, to raczej będzie padał deszcz. Najzimniej będzie raczej w Polsce Północnej, ponieważ tam temperatura spadnie w ciągu dnia do 4 stopni Celsjusza, natomiast w nocy będzie to zaledwie jeden stopień Celsjusza.

Oczywiście jeszcze do tego czasu mogą być małe wahania w prognozach, jednak raczej nie powinno być całkowitego załamania pogody. Chyba, że będziemy mieć do czynienia z prawdziwą meteorologiczną anomalią. Jak wiadomo prognozy nigdy nie są stuprocentowe, ponieważ meteorolodzy bardzo często opierają się na danych z poprzednich lat i na obecnej sytuacji pogodowej w Polsce. Dlatego prognozy długoterminowe na okres kilku miesięcy naprzód bardziej przypomina wróżenie niż stwierdzanie faktów, które się potwierdzą mimo wszystko w stu procentach.