Prognoza pogody na kwiecień

Prognoza pogody na kwiecień

Nikomu nie trzeba przypominać słynnego przysłowia na temat kwietnia. Wyróżnia się on tym spośród pozostałych miesięcy tym, że daje nam czasami prawdziwą mieszankę dwóch skrajnych pór roku, mianowicie lata oraz zimy.

Tak samo będzie i w tym roku, no może nieco łagodniej. Ponieważ nie będziemy mieli raczej już do czynienia z całkowitym nawrotem zimy. Co prawda na Południu Polski mogą wystąpić dni, kiedy wystąpią opady deszczu ze śniegiem, jednak będą one bardziej przelotne niż miałyby wywołać nawrót zimowej pory roku.

Pierwszy tydzień kwietnia nie będzie należał do zbyt przychylnych. Temperatura w okolicach 10 stopni, a także częste zachmurzenia sprawią, że znowu trzeba będzie sięgnąć po wiosenne kurki i płaszcze. Nieco lepiej będzie przedstawiała się sytuacja w drugim tygodniu. Będzie nieco więcej słońca, ale taka wiosenna aura znowu nie potrwa długo ponieważ Wielki Tydzień również będzie zaliczać się do chłodnych okresów w kwietniu.

To właśnie w okolicy Świąt Wielkanocnych w Małopolsce będziemy mogli znowu spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem, natomiast temperatura ma wynosić niewiele ponad 5 stopni Celsjusza. Niestety nic na taką aurę się nie poradzi i trzeba przeczekać kilka dni. Ponieważ na dzień dzisiejszy synoptycy przepowiadają, że pod koniec kwietnia będzie naprawdę słonecznie i wreszcie ciepło.

Dodaj komentarz