Jaka pogoda na styczeń

Jaka pogoda na styczeń

Pogoda na styczeń

Styczeń tego roku będzie bardzo zróżnicowany pod względem przebiegu pogody. Meteorolodzy przewidują, że będzie mieszanka surowej zimy z pierwszymi oznakami przedwczesnej wiosny. Jednym słowem dość duże mrozy mają występować naprzemiennie z odwilżami i wysokimi jak na styczeń temperaturami plusowymi. Na pewno będzie nam towarzyszył bardzo porywisty wiatr, który niejedną osobę doprowadzi do bólu głowy i skoków ciśnienia.

Dzieci, które rozpoczynają ferie zimowe w styczniu, raczej nie będą mogły się nacieszyć dużymi opadami śniegu. Ponieważ wszystko co napada będzie kilka dni później lub nawet następnego dnia się topiło od plusowych temperatur, które będą następować.

Chociaż są też i tutaj w pewnym stopniu zdania podzielone. Ponieważ jest jeszcze grupa meteorologów, która wierzy, że nadal przyjdzie zima stulecia – surowa i długa. Jednak w tej kwestii na razie ciężko jest coś powiedzieć. Precyzyjną pogodę meteorolodzy starają się określać najwyżej na kilka dni przed konkretną datą. W innym przypadku jest to poniekąd trochę loteria. Nie da się do końca przewidzieć prawie dwa miesiące wcześniej, czy czasem nie nastąpi jakaś anomalia pogodowa. Ponieważ takie prognozy opierają się na danych z poprzednich lat, a także na obecnej sytuacji pogodowej, która trwa już co najmniej od kilku tygodni. A jaka będzie pogoda w styczniu będzie można łatwiej prognozować pod koniec grudnia.