Pogoda na Święta Wielkanocne

Pogoda na Święta Wielkanocne

Święta Wielkanocne odbywają się zawsze wiosną przez co można wyobrażać je sobie jako ciepłe i zielone ze względu na rozkwitającą wokół wiosnę. Niestety, wiele razy właśnie świąteczny tydzień był najbrzydszym tygodniem wiosny – mokrym, zimnym, mglistym.

W tym roku wedle wszelkich przewidywań ma być lepiej. Może to być spowodowane tym, że święta w 2014 roku wypadają dość późno, bo między 19 a 21 kwietnia. Prognozy na ten okres są dość pomyślne. Co prawda początek Wielkiego Tygodnia ma być nadal umiarkowanie ciepły. Lepiej nie wychodzić bez swetrów, bowiem temperatura nie przekroczy 17 stopni Celsjusza. We wtorek ma być jeszcze mniej, bo tylko 6, jednak w dalszym ciągu będzie to słoneczny dzień, bez zachmurzeń.

Zachmurzenia mogą pojawić się w Wielki Czwartek i Wielki Piątek, lecz z chmur nie będzie żadnego deszczu. Spokojnie będzie można się udać do kościoła nie zabierając parasolki, za to ciesząc się dobrą pogodą i spacerem. Podobnie będzie w Wielką Sobotę, która będzie słoneczna i przyjemna. Idealna pogoda na pójście ze święconką.

Niestety w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych zachmurzy się i zacznie padać. Nie będzie to wielka ulewa, lecz wiosenny deszcz przez cały dzień. Drugi dzień świat będzie jednak ciepły i pogodny. Temperatura dotrze nawet do 20 stopni oferując wszystkim piękny, wolny dzień.

Dodaj komentarz