Pogoda na 1 maja

Pogoda na 1 maja

Majówka, która zazwyczaj zaczyna się od 1 maja i przeciąga się do 3 maja i czasami nawet dłużej, jest świetnym momentem na to, żeby wypocząć od pracy biorąc urlop 2 maja. Przypomnijmy zresztą, że 1 maja jest również Świętem Pracy, dlatego przysługuje nam ustawowo dzień wolny od pracy.

Z dużą niecierpliwością czekamy, aż w końcu zaczną pojawiać się bardziej prawdopodobne prognozy pogody na ten dzień. W chwili obecnej na razie są to jedynie długoterminowe spekulacje, które co chwile jeszcze ulegają zmianom. Jeśli do końca nie jesteśmy pewni jaka pogoda nas zastanie, to dobrze jest się przygotować na dwie skrajności. Jedną dobrą i drugą taką, której wolelibyśmy w rzeczywistości nie mieć.

Na dzień dzisiejszy synoptycy przewidują, że będzie dość słonecznie. W całej Polsce termometry mają pokazywać od 14 do 16 stopni Celsjusza w ciągu dnia, a także około 7 stopni w ciągu nocy. Dlatego osoby, które chcą się wybrać na wycieczkę pod namiot muszą się również zastanowić, czy nie będzie mim wszystko im jeszcze za zimno. Zatem o takiej wyprawie najlepiej jest zadecydować, kiedy prognoza pogody będzie pewniejsza  i rzeczywiście będzie ona odpowiadała naszym wymaganiom. W innym przypadku lepiej przesunąć długi weekend na inną okazję, na przykład na Boże Ciało.