Pogoda na początku maja

Pogoda na początku maja

Ze względu na to, że początek maja to czas dwóch oficjalnych dni wolnych od pracy, które często zmieniają się w długi, nie raz nawet pięciodniowy weekend, zainteresowanie pogodą w tym okresie jest niezwykle duże. Planuje się wtedy wyjazdy, wycieczki oraz grillowanie z przyjaciółmi w ogródkach oraz parkach. Dobrze by w tym czasie pogoda nie zaskoczyła chłodem ani deszczem.

Lekka zima oraz mieszana pogoda z początku wiosny budzą obawy, że kwiecień to za mało aby pogoda rozbudziła się na dobre zapewniając tym samym cieple dni. To prawda, w kwietniu temperatura nie przekroczy 20 stopni Celsjusza, jednak początek maja może przynieść zaskakujące ocieplenie.

Powietrze stanie się cieplejsze dzięki temu zaczniemy odczuwać całym ciałem wzrost temperatury. Wskaźniki na termometrach po raz pierwszy od dawna pokażą 20 stopni. Z dnia na dzień temperatura będzie rosła dochodząc do 35 stopni Celsjusza. Tak więc długi weekend majowy będzie nie tylko pogodny, ale i ciepły. Bez opadów oraz bez silnych wiatrów. Opady mogą zdarzyć się dopiero w drugiej połowie miesiąca skutkując tym samym pierwszymi, wiosennymi burzami. Nie powinny pojawiać się już ani przymrozki ani gwałtowny spadek temperatury w nocy. Nocą z pewnością będzie ona niższa niż za dnia, jednak niezbyt radykalnie, gwarantując możliwość pobytu na zewnątrz dłużej niż na początku wiosny.