Kiedy na urlop

Kiedy na urlop

Zastanawiacie kiedy najlepiej wybrać się na urlop w tym roku? Jeśli macie pełną dowolność wyboru, to naprawdę macie duże szczęście. Z reguły osoby w wielu zakładach pracy, niby mogą wybierać sobie kiedy chcą iść na wolne, ale z dość nieoficjalnym zaznaczeniem, w których terminach będzie to niemile widziane. Stąd też za dużo wolnych terminów do wyboru im nie zostaje.

Załóżmy jednak, że możesz swobodnie wybierać. To będzie oczywiste, że w pierwszej kolejności będziesz zwracał największą uwagę na pogodę, a dokładniej na długoterminową prognozę pogody. Może bowiem okazać się, że nie każdy miesiąc jest dogodny na wylegiwanie się nad morzem, oczywiście biorąc pod uwagę, że wakacje chcecie spędzić w Polsce. Nad morze najlepszymi miesiącami jest lipiec i sierpień, a w góry praktycznie cały rok, no może oprócz marca, kwietnia, i listopada. Ponieważ w tych miesiącach, nie ma zbytnio atrakcji takich jak śnieg, czy też niezagrożone lawinami szlaki.

Znowu biorąc pod uwagę wyjazd za granicę, tak naprawdę urlop powinno się dopasować do konkretnego kraju. Oczywiście w tropikalnych regionach, trzeba liczyć się z porą deszczową i suchą. W Azji z porą monsunową i zdecydowanie bezpieczniejszą. Dlatego najlepiej jest najpierw ustalić sobie konkretny cel podróży, a termin będzie o wiele wygodniejszy do ustalenia.

Dodaj komentarz