Jaki jest Twój ulubiony zespół

Jaki jest Twój ulubiony zespół

Istnieje wiele różnych gatunków muzyki. Możemy wybierać w dźwiękach klasycznych, idąc przez lekkie brzmienia popu, wsłuchując się w nuty rockowe i na ciężkich kompozycjach metalowych. Obecnie wiele zespołów łączy różne rodzaje muzyki, tworząc zupełnie nowe odmiany muzyki.

Osobiście słucham różnych rodzai muzyki, a nie jednego konkretnego gatunku. Uważam, że zamykanie się na jeden rodzaj jest dość płytkie i ograniczające. W końcu może nam podobać się chociażby jedna piosenka z innego nurtu, niż ten zazwyczaj preferowany. Jednak jeżeli miałabym dokonać wyboru ulubionego zespołu to byłaby to trudna decyzja. Musiałabym dokonać rozróżnienia na dwa zupełnie różne światy muzyczne, gdyż uwielbiam muzykę anglojęzyczną i japońską. Z tego powodu zawsze wybrałabym dwa ulubione zespoły, choć i to nie jest łatwe zadanie. W kategorii muzyki japońskiej, a konkretniej j – rocka, wybrałabym zespół An Cafe. Pozytywnych i barwnych przedstawicieli sceny oshare kei.  Są przyjemne i lekkie brzmienia, które dają tzn. „pozytywnego kopa”, ponieważ po wysłuchaniu człowiek staje się weselszy i żywszy. Oczywiście, trzeba to polubić lub się przekonać. Z zespołów, wykonujących utwory w języku angielskim wybrałabym zdecydowanie Black Veil Brides. Jest to zespół z gatunku post – hardcore, choć sami uważają, że nie interesuje ich żadna klasyfikacja. W ich piosenkach pojawia się mocne brzmienie instrumentów, głęboki głos wokalisty i jego growl, a także elementy muzyki klasycznej. W albumie „Wretched and Divine : The story of wild ones” pojawia się dźwięk skrzypiec i pianina. Specjalnie zaznaczyła, iż wybór dokonany jest z powodu na język piosenek, gdyż anglojęzyczne utwory niejednoznacznie wskazują od razu na zespoły amerykańskie. Bowiem, wśród nich są grupy z całego świata.

Muzyka sprawia, że świat jest piękniejszy. Uważam, że stanowi jedno z najpiękniejszych uzależnień. Nie zapominajmy również, że jest niewidoczną nicią, łączącą ludzi. W końcu nierzadko najlepsze przyjaźnie można zawrzeć na podstawie podobnych upodobań muzycznych. Warto pamiętać przy tym, iż nie powinno się oceniać nikogo z powodu ulubionych kapel. Każdy ma prawo wyboru wedle własnego gustu muzycznego.

Dodaj komentarz