Walentynki

Walentynki Walentynki, określane jest jako Dzień Zakochanych, których patronem jest święty Walenty. Święto to obchodzone jest każdego roku 14 lutego, natomiast w 2019 roku przypadło ono w czwartek, czyli w dość strategicznym dniu na zorganizowanie większej ilości niespodzianek. Moda na obchodzenie Dnia Zakochanych przyszło oczywiście z Zachodu. Wtedy nie można było znaleźć się w miejscu, … Czytaj dalej Walentynki

Walentynki

Walentynki, określane jest jako Dzień Zakochanych, których patronem jest święty Walenty. Święto to obchodzone jest każdego roku 14 lutego, natomiast w 2019 roku przypadło ono w czwartek, czyli w dość strategicznym dniu na zorganizowanie większej ilości niespodzianek.

Moda na obchodzenie Dnia Zakochanych przyszło oczywiście z Zachodu. Wtedy nie można było znaleźć się w miejscu, w którym nie były wywieszone czerwone serduszka. Każdy, kto pamięta lata 90-te, przypomina sobie walentynki rozdawane po szkołach, w pracy, a także wysyłane anonimowe wyznania miłości. Obecnie możemy zauważyć większą niechęć do Walentynek. Nie wiadomo jednak, czy przyczyną tego sceptyzmu do dnia zakochanych jest większa ilość singli, czy może jednak to, że zakochani nie chcą się afiszować uczuciami wyłącznie przez jeden dzień w roku.

Jednak nadal wiele różnych firm, restauracji, a także hoteli stara się wykorzystywać Dzień Zakochanych jako możliwość wyjścia z ciekawą ofertą promocyjną. W tym dniu były organizowane różne przyjęcia, obniżano stawki za noclegi w wyśmienitych hotelach, a także można było skorzystać z wielu różnych atrakcji o wiele taniej niż zwykle. Oczywiście wiele zakochanych par z chęcią skorzystało z tych promocji. Mimo propagowanego Dnia Zakochanych, tak naprawdę nie powinno się zapominać o okazywaniu sobie uczuć także w pozostałe dni w ciągu roku.