Flaga Chin

Flaga Chin Flaga Chińskiej Republiki Ludowej jest przedstawiona w bardzo prosty, ale jednocześnie także niezwykle symboliczny sposób. Mianowicie Na czerwonym tle znajduje się pięć gwiazdek. Jedna jest większa od czterech pozostałych. Gwiazdki są koloru żółtego i to w nich kryje się cała symbolika flagi chińskiej. Czerwony kolor symbolizuję rewolucję. Same gwiazdki, mimo że flaga pochodzi … Czytaj dalej Flaga Chin

Flaga Chin

Flaga Chińskiej Republiki Ludowej jest przedstawiona w bardzo prosty, ale jednocześnie także niezwykle symboliczny sposób. Mianowicie Na czerwonym tle znajduje się pięć gwiazdek. Jedna jest większa od czterech pozostałych. Gwiazdki są koloru żółtego i to w nich kryje się cała symbolika flagi chińskiej. Czerwony kolor symbolizuję rewolucję. Same gwiazdki, mimo że flaga pochodzi z 1 października 1949 roku, mają co najmniej kilka interpretacji.

Pierwsza interpretacja wskazuje na to, że duża gwiazda i cztery mniejsze skupione wokół niej, świadczy o integralności Chin. Teoretycznie duża gwiazda symbolizuje Komunistyczną Partię Chin, natomiast mniejsze są jej wiernie oddane. Inne osoby twierdzą, że każda gwiazdka jest symbolem jednej z pięciu głównych grup etnicznych. Do nich należą Tybetańczycy, Mandżurowie, Mongołowie, a także Chińczycy Han oraz Ujgurzy.

Istnieje również specjalna flaga, którą stosują wojska lądowe w armii chińskiej. Jest ona także przedstawiona na czerwonym tle w skali 3 do 2. W górnym lewym rogu znajduje się gwiazdka, która jest dość znacznych rozmiarów. Natomiast brakuje tutaj czterech gwiazdek, obecnych na fladze narodowej. Zamiast nich umieszczone są trzy znaki w kształcie kresek. Pierwsza z nich jest pochylona z prawej do lewego, natomiast druga odwrotnie. Trzecia kreseczka przypomina zwykły myślnik. Niestety nie wiadomo, co takie znaki mają dokładnie symbolizować.

Dodaj komentarz