Flaga Chin

Flaga Chin Flaga Chińskiej Republiki Ludowej jest przedstawiona w bardzo prosty, ale jednocześnie także niezwykle symboliczny sposób. Mianowicie Na czerwonym tle znajduje się pięć gwiazdek. Jedna jest większa od czterech pozostałych. Gwiazdki są koloru żółtego i to w nich kryje się cała symbolika flagi chińskiej. Czerwony kolor symbolizuję rewolucję. Same gwiazdki, mimo że flaga pochodzi … Czytaj dalej Flaga Chin

Flaga Chin

Flaga Chińskiej Republiki Ludowej jest przedstawiona w bardzo prosty, ale jednocześnie także niezwykle symboliczny sposób. Mianowicie Na czerwonym tle znajduje się pięć gwiazdek. Jedna jest większa od czterech pozostałych. Gwiazdki są koloru żółtego i to w nich kryje się cała symbolika flagi chińskiej. Czerwony kolor symbolizuję rewolucję. Same gwiazdki, mimo że flaga pochodzi z 1 października 1949 roku, mają co najmniej kilka interpretacji.

Pierwsza interpretacja wskazuje na to, że duża gwiazda i cztery mniejsze skupione wokół niej, świadczy o integralności Chin. Teoretycznie duża gwiazda symbolizuje Komunistyczną Partię Chin, natomiast mniejsze są jej wiernie oddane. Inne osoby twierdzą, że każda gwiazdka jest symbolem jednej z pięciu głównych grup etnicznych. Do nich należą Tybetańczycy, Mandżurowie, Mongołowie, a także Chińczycy Han oraz Ujgurzy.

Istnieje również specjalna flaga, którą stosują wojska lądowe w armii chińskiej. Jest ona także przedstawiona na czerwonym tle w skali 3 do 2. W górnym lewym rogu znajduje się gwiazdka, która jest dość znacznych rozmiarów. Natomiast brakuje tutaj czterech gwiazdek, obecnych na fladze narodowej. Zamiast nich umieszczone są trzy znaki w kształcie kresek. Pierwsza z nich jest pochylona z prawej do lewego, natomiast druga odwrotnie. Trzecia kreseczka przypomina zwykły myślnik. Niestety nie wiadomo, co takie znaki mają dokładnie symbolizować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *