Dlaczego gotowanie na parze jest zdrowe

Dlaczego gotowanie na parze jest zdrowe

Dlaczego gotowanie na parze jest zdrowe?

Świetnie wyposażone, nowoczesne kuchnie, którymi dysponujemy oferują nam szereg możliwości obróbki żywności. Jedną z nich jest gotowanie na parze.

Gotowanie na parze najprostsze będzie, jeśli zaopatrzymy się w specjalny garnek. Możemy także zdecydować się na nakładkę na zwyczajny garnek, a jeśli nie mamy żadnego z przyrządów możemy gotować za pomocą zwykłego durszlaka lub ściereczki. Gotując na parze możemy przygotować zarówno mięso, ryby, jaki i warzywa czy owoce.

Ten sposób obróbki cieplnej ma wyjątkowo wiele zalet.  Przygotowują jedzenie w ten sposób nie zwiększamy gęstości kalorycznej, ponieważ nie dodajemy żadnych produktów ułatwiających  obróbkę termiczną np. oleju.

Produkty gotowane na parze zachowują również wszystkie swoje wartości odżywcze. Nie tracimy witamin rozpuszczalnych w wodzie. Są chrupkie i smaczne. Zachowują również swój naturalny, świeży kolor.

Gotowanie na parze to także sposób na przygotowanie lekkostrawnego, niskokalorycznego dania dla osób cierpiących z powodu chorób wątroby i przewodu pokarmowego.

Warto przekonać się do gotowania na parze, ponieważ jest to szybki sposób na przygotowanie zdrowego posiłku.