Jak zrobić dynie na Halloween

Jak zrobić dynie na Halloween

Wykonanie dyni na Halloween wymaga zachowania ostrożności. Liczą się w tym przypadku zdolności manualne i wyobraźnia. Trzeba uważać, aby nie skaleczyć się podczas wykrawania jej w wybrany przez siebie kształt.  Można zrobić dynię uśmiechniętą, groźną lub dynie – diabełka. Wzór można również ściągnąć z Internetu.  W Polsce ten zwyczaj jest coraz bardziej popularny. W czasie Halloween można zaobserwować przystrojone dyniami  parapety domów, czy ogrody . Samodzielne wycinanie dyni przynosi wiele zabawy zarówno dzieciom jak i dorosłym. Pomimo, negatywnych opinii na temat tego zwyczaju w Polsce, wiele osób wciąż co roku wykonuje takie dynie.

Jak samemu zrobić dynie na Halloween?

Po kupieniu dużej dyni o regularnym kształcie, należy wyciąć jej górną część z ogonkiem i wyczyścić spod spodu miąższ. W ten sposób powstanie pokrywka. Następnie należy dużą łyżką wydrążyć z środka dyni miąższ tak, aby jej ściany nie były zbyt cienkie. Kolejnym krokiem jest narysowanie wzoru twarzy. Można to zrobić za pomocą czarnego flamastra. Następnie trzeba wyciąć ten wzór nożem, a na sam koniec pozostaje tylko wsadzić do środka świeczkę i dynia już jest gotowa.

Warto też natrzeć nacięcia cynamonem, aby dynia pięknie pachniała podczas zaświecenia w niej świeczki. A przetarcie jej na zewnątrz i w środku olejem roślinnym spowoduje, że zachowa swój świeży wygląd przez dłuższy czas.