Czy warto kupić gaz łzawiący

Czy warto kupić gaz łzawiący

Spacerowanie po miastach i wsiach nocą może być niebezpiecznym zajęciem. Czasem jednak nie sposób uniknąć takich sytuacji. Wracamy z pracy, czy musieliśmy odwiedzić ciocię na imieninach. Zwłaszcza panie boją się samotnych podróży nocą. W takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w gaz łzawiący.

Sklepy internetowe oferują obecnie bardzo szeroki wybór takiej damskiej broni. Możemy zaopatrzyć się w gaz w sprayu, czyli klasyczny, a także dostępne są gazy w żelu.

Jeśli chodzi o klasyczny typ to jest on bardziej popularny. Wystarczy nacisnąć na przycisk tak jak w zwykłym dezodorancie. Niestety, jeżeli wieje wiatr lub ze zdenerwowania skierujemy wylot w złą stronę i możemy skrzywdzić siebie samych zamiast swojego przeciwnika.

Za całą pewnością warto zaopatrzyć się w gaz łzawiący. Kosztuje on około 20 złotych, a może pomóc nam, kiedy  będziemy zagrożeni niebezpieczeństwem. Daje także ogromne poczucie bezpieczeństwa. Pamiętajmy jednak, żeby nie mieć go ukrytego głęboko w torebce, a mieć zawsze pod ręką w kieszeni, żeby w razie ataku można go było szybko i sprawnie użyć.