Jak skutecznie uczyć się języków

Jak skutecznie uczyć się języków. La lingua italiana Rozumiesz ten zwrot? Jeśli tak, oznacza to, że nauka języka włoskiego to etap, który już masz za sobą. Jeśli nie – przed Tobą przygoda życia, jaką jest nauka włoskiego. Z pewnością zetknąłeś się z opinią, że najlepiej uczyć się języka obcego wyjeżdżając do kraju, w którym wszyscy … Czytaj dalej Jak skutecznie uczyć się języków

Jak skutecznie uczyć się języków.

La lingua italiana

Rozumiesz ten zwrot? Jeśli tak, oznacza to, że nauka języka włoskiego to etap, który już masz za sobą. Jeśli nie – przed Tobą przygoda życia, jaką jest nauka włoskiego.

Z pewnością zetknąłeś się z opinią, że najlepiej uczyć się języka obcego wyjeżdżając do kraju, w którym wszyscy w tym języku mówią. Siłą rzeczy chłoniemy wtedy język wszystkimi bodźcami. Zgadza się, ta metoda jest bardzo skuteczna i przynosi szybkie efekty. I do tego „sprzyjające okoliczności natury”: la cuccina italiana i dolce far niente, a język sam wchodzi do głowy.

Co jednak zrobić, gdy sytuacja nie pozwala na wyjazd do słonecznej Italii? Czy musimy porzucić marzenia o języku Dantego? Nic z tych rzeczy. Możemy uczyć się na miejscu, na przykład w szkole językowej. W zależności od potrzeb nasza nauka może być bardzo intensywna – kilka spotkań w tygodniu, w czasie których rozwijamy słownictwo i poznajemy nie tylko gramatykę ale też kulturę i obyczaje mieszkańców apenińskiego buta. Możemy też dozować sobie przyjemność i wybrać kurs tradycyjny, z zajęciami raz w tygodniu.

Jest jeszcze jedna możliwość – dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na regularne uczęszczanie do szkoły językowej zgodnie z ustalonym wcześniej planem zajęć. Są to zajęcia internetowe – włoski online. Dzisiaj, gdy każdy z nas ma laptopa i nieograniczony dostęp do Internetu – grzechem jest nie wykorzystywanie tych możliwości. Wykorzystując tę metodę szybko przekonacie się, że język włoski online to nie tylko skuteczność ale też wygoda i przyjemność.