Jak zorganizować wiosenne porządki?

Jak zorganizować wiosenne porządki?

Wiosna coraz bliżej, dlatego czas na zrobienie generalnych porządków. Jak się do tego zabrać?

Pamiętaj, aby nie zabierać się za wszystko na raz. Głównie, dlatego, że z tego może wówczas nic nie wyjść. Ustal plan działania z rodziną/współlokatorami i podziel to na na kilka dni. Zajmij się jednym pomieszczeniem a dzień, ale zrób to porządnie. Załatw sobie pomoc, bo wówczas na pewno szybciej się z tym uwiniesz.
Wiosenne porządki najlepiej zacząć od porządkowania szaf i szafek i wyciągnięcia rzeczy, które kurzyły się przez zimę – chodzi głównie o ubrania, buty i sprzęt sportowy. Przeglądnij je przed schowaniem i pozbądź się tego, co nie potrzebujesz lub nie używasz. Poukładaj je tak, by najpotrzebniejsze przedmioty były zawsze pod ręką.
Generalne porządki nie mogą obejść się bez mycia okien. Najlepiej wybrać na to ciepły i słoneczny dzień. Dzięki temu unikniemy smug z deszczu i potencjalnego przeziębienia. Warto do tego celu użyć dobrego płynu i starych ręczników – szybko zetrzesz brud i pozbędziesz się smug wykonując szybkie ruchy krzyżujące.
Dobrym pomysłem będzie również przetarcie tapicerki mebli oraz odkurzenie na mokro dywanów. Mycie podłóg również powinniśmy zrobić z rozwagą. Jeśli masz problemy z plamami na posadzce użyj borkaksu połączonego z mydłem w płynie – to bardzo naturalna i ekologiczna metoda, która pozwoli ci usunąć wszystkie uciążliwe zabrudzenia.
Kolejnym punktem powinno być sprzątanie piwnicy. Najlepiej do tego zadania zapewnić sobie pomóc innych domowników. Wyrzuć wszystkie niepotrzebne rzeczy i przeglądnij wszystko pod względem ewentualnych napraw. Wiosna to czas aktywności, więc zrób przegląd swojego sprzętu sportowego.